630de3fc0938bseznam.jpg

Foto: Shutterstock

1. Pudink

Kdo má pudink jako vzpomínku na dětství? Pudinkový krém se používá jako náplň do dezertů, jí se samotný nebo z něj můžete přímo něco upéct. Podává se teplý i studený, mívá různé příchutě i přelivy. Takový pudink vznikl už ve starém Římě. Římané totiž objevily spojení vejce s jinými surovinami, tedy už ve středověku si pudink dělali v té podobě, kterou známe dnes, přičemž nejdříve vznikl pudink slaný. A co se týká instantního pudinku, v roce 1837 ho vynalezl Alfred Bird, když chtěl vytvořit pudink bez vajec, jelikož na ně byla jeho žena alergická. Mimochodem, je autorem také prášku do pečiva.

2. Sorbet

Sorbet je typický letní osvěžující dezert, který je dnes pozvedáván na vyšší úroveň přidáním různých aditiv, ale v podstatě je to jen led, který začali ochucovat již 3000 let před naším letopočtem. Alexandr Veliký rád jedl led s medem a jednalo se o pochoutku pro bohaté. Dnes je dostupná pro každého a můžete si ji sami udělat doma.

3. Sušenky

Zejména pro děti je hrozná představa, že by mohly jíst sušenky jen jednou nebo dvakrát za rok. Křehké pečivo, které se rozšířilo ve Skotsku, bylo drahou pochoutkou, jež chudí lidé považovali za luxusní záležitost. Dopřávali si ji ve speciální dny, jako jsou Vánoce nebo svatby. Dnes je plný obchod sušenek, jejichž původ opět přisuzujeme středověku, protože vznikly z tehdy používaného chlebového těsta, které se obalilo v cukru a upeklo. Později bylo přidáno máslo a vznikly dnes už známé křehké máslové sušenky. 

4. Želatinové dezerty

Výroba želatiny sahá do 15. století, kdy se po opravdu dlouhou dobu vařila zvířecí kůže a kosti, dokud se neuvolnil kolagen. V té době nebyla želatina používána do sladkých jídel, ale do slaných pro svou masovou chuť a také na konzervování a glazování. Až v roce 1845 Peter Cooper vyrobil želatinovou dezertní směs, ta se ale nedočkala obliby. V roce 1887 vznikl ochucený želatinový prášek, který později sklidil úspěch.

5. Makronky

Pekaři v Itálii vzali mandlovou mouku, smíchali ji se sněhem z bílků a s cukrem a vznikl dnes na výrobu náročný a celkem drahý dezert - makronky. Rozšířily se ale ve Francii v 18. století, proto si stále spoustu lidí myslí, že mají francouzský původ. Makronky pekly a prodávaly dvě jeptišky, aby se uživily. Kolem 30. let 20. století pekaři a cukráři vzali dvě makronky a slepili je krémem nebo ganáží, a tak vznikla makronka v takové podobě, jakou známe dnes. 

Zdroj: autorka článku, Wikipedia, Listverse

Reklama