Součástí střídavé péče u fenky jménem Maggie je i třicetiletá Alice, která nám prozradila, jak to může v praxi vypadat a jaké bizarní situace mohou nastat. Čtěte pozorně, abyste se neztratili v ději! Zvířata totiž dokážou lidi spojovat i odcizovat a někdy střídavě oboje.  
ret.jpg
Foto: Shutterstock

Když začala Alice před několika lety chodit s Mirkem byla štěstím bez sebe, že je součástí domácnosti i fenka zlatého retrívra Maggie. Do jejího panelákového bytu pes nepřicházel v úvahu, ale Mirek měl domek se zahradou, a Alice si tak jeho prostřednictvím mohla splnit sen o zvířeti.  

„Byla to láska na první pohled. Maggie je moc hodná, klidná a má ráda dlouhé procházky. Nemohla jsem si přát lepšího parťáka,“ popisuje Alice. Mirek si ale fenku pořídil se svou bývalou přítelkyní Kamilou, a tak se v péči o zvíře střídali. Většinou byla Maggie 14 dnů u Kamily a potom 14 dnů u Mirka s Alicí, kteří se k sobě krátce po začátku randění nastěhovali.

Jenže vztah nevydržel a Alice si nedovedla představit, že už se s Maggie nebude vídat. „Rozešli jsme se v dobrém, Mirek je naštěstí rozumný chlap a jeho ex Kamila je rozumná ženská. Umožnili mi si Maggie brát k sobě, takže jsme ji rázem měli ve střídavé péči tři. Mirek mi nechal klíče od domu, abych ji mohla venčit a vyzvedávat, když zrovna nebude doma. Většinou to fungovalo tak, že jsem vzala Maggie k sobě na týden, potom jsem ji dovezla ke Kamile a ta ji následně předala zase Mirkovi. Později si ale Mirek našel novou přítelkyni Radku a ta začala dělat problémy,“ tvrdí Alice.

Radka nedokázala pochopit, jak si mohou tři expartneři střídat jednoho psa a už vůbec neměla pochopení pro to, že Mirek nechal oběma svým ex klíče od domu, aby tak usnadnil předávku fenky Maggie. Navíc na obě ženy i psa v Mirkově životě velmi žárlila a dělala mu kvůli tomu scény, jak se Mirek Alici několikrát svěřil, i přesto byl do Radky velmi zamilovaný a doufal, že si časem zvykne.

Jednoho dne ovšem Maggie zmizela. Když ji šla Alice od Mirka vyzvednout, našla jen prázdnou zahradu. Už uběhlo několik měsíců a pes není nikde k nalezení, střídaví páníčci jsou z toho zarmoucení.

Alice sice má svou teorii, ale když se o ní zmínila před Mirkem, vybouchnul a byl na ni sprostý. „Nechci nikomu křivdit, ale myslím si, že se psa zbavila Radka. Maggie neměla v lásce a vadilo jí, že k Mirkovi já s Kamilou chodíme, což teď už nebudeme, když je Maggie pryč,“ tvrdí Alice .

Čtěte také:

Reklama