Ubytování pro turisty v Mostviertelu
5af2c034a660eobrazek.png

Certifikované turistické podniky v Ybbstalských Alpách vítají vyznavače turistiky a milovníky přírody s perfektním balíčkem všehochuti pro dny plné zážitků v horském Mostviertelu. Přímo uprostřed nádherné turistické oblasti se nachází penzion Gasthof Jagersberger v obci Hollenstein an der Ybbs a statek Bauernhof Ablass na Hochreitu v Göstlingu, jež kromě spousty extra služeb, jako třeba turistické mapy, nabízejí také pěší túry s průvodcem místním regionem – například exkurzi do přírodní chráněné oblasti Leckermoos s idylickým a původním vrchovištěm.

5af2c05ec66a7obrazek.png

O všechny, kteří si chtějí svou turistickou dovolenou užít na maximum, je u rodiny Jagersberger a rodiny Zettel v každém případě skvěle postaráno.

5af2c04402ed1obrazek.png

Salaše na Železné cestě: přírodě nejblíže

Certifikovaná turistická ubytovací zařízení jsou kromě toho perfektním výchozím bodem pro nezapomenutelné túry k deseti salaším na Železné cestě (tzv. Eisenstraße-Almen) mezi městečky Gaming a Göstling an der Ybbs. Jejich charakteristickým znakem jsou autentičtí hospodáři, zdravá svačina a čistý horský vzduch v nádherné přírodě. Především vám ale majitelé s láskou a typickou mostviertelskou srdečností povykládají zajímavosti a příběhy o horách a přírodě – ne nadarmo jsou proto salaše oblíbeným turistickým cílem místních i dovolenkářů.

5af2c0511d7e7obrazek.png

Těchto deset horských pastvin se salašemi se rozprostírá v krajině od divokého Mostviertelu na hranicích se Štýrskem až po přechod k mírné mostviertelské vrchovině na severu. Výjimečný zážitek na horských pastvinách slibují četné salašnické mše a slavnosti, jež v průběhu roku organizují salašnické spolky. Veselá nálada a nezapomenutelné hodiny s nádhernou přírodní kulisou na vrcholech Hochkar, Siebenhütten, Kitzhütte a spol. jsou při těchto příležitostech zaručeny.

Fotografie: © Theo Kust

5af2c0852326eobrazek.png

5af2ec15de50fobrazek.png

Reklama