Vypadnout z města, užít si přírodu, a to vše bez stresů a složité logistiky. To je hlavní motto projektu Putování bez ruksaku (Wandern ohne Gepäck). Oblast Pinzgauer-Saalachtal v Solnohradsku (okolí Salzburku) a její horská městečka a vesnice (Saalbach-Hinterglemm, Saalfelden, Leogang, Maria Alm, Dienten, Maishofen, Viehofen, Lofer, St Martin, Weissbach) se spojily, aby nabídly civilizací zahlcenému člověku zážitek z přírody, který ho přinutí na chvíli se zastavit a uvědomit si, jak krásné mohou být Alpy.

pitz

Šest tras různé obtížnosti a délky          

Rozlehlé, a v těchto dnech nádherně rozkvetlé louky, vzácné alpské květiny, romantická jezera, impozantní vrcholy, přímo kýčovitý pohled na přírodu. Takový je region Pinzgauer-Saalachtal, jedna z nejkrásnějších turistických oblastí v Alpách. Kam však zamířit, kde se ubytovat a hlavně, jak se neztratit? To vše si žádá precizní organizaci. Ale jde to i jinak ...

Stačí, když si zvolíte jednu ze šesti už naplánovaných turistických tras různé obtížnosti, které jsou určeny „víkendovým“ turistům, ale i těm více sportovně zdatným. Každý si může vybrat takovou trasu, kterou dokáže fyzicky zvládnout.

Na cestu si vezmete jen pár osobních věcí a občerstvení. A vlastně nepotřebujete ani to. Vždyť se dá zastavit na některé z horských chat, které jsou rozesety po okolních kopcích Pinzgauer-Saalachtal. Tam se najíte, ale i přespíte, než se druhý den vydáte na další etapu vašeho „putování bez ruksaku“. O vaše zavazadla se postarají místní majitelé chat, kteří vám je přivezou vždy tam, kde zůstanete na noc. Takže nebudete mít žádné starosti a můžete si nerušeně vychutnat celou tu krásu kolem, seznámit se s životem farmářů, vlastnoručně si nadojit mléko k snídani, později být u výroby sýru a upéci si i vlastní chléb.

pitz

Inspirujte se návratem k přírodě

V Solnohradsku nalezneme více než 550 horských, větších nebo menších chat, které slouží svému účelu už stovky let. Pro turisty jsou mimořádně atraktivní, protože návrat k přírodě, poznávání toho, jak žili naši předci, návrat bio kvality do našich životů, jsou znovu velmi aktuální. Není divu, že mnoho mladých lidí se vrací na usedlosti svých prarodičů a věnuje se selskému způsobu života, vyrábějí domácí sýry, chovají dobytek (v této oblasti je to nejčastěji speciální plemeno Pinzgauer Rind), zpracovávají maso, utíkají před únavnou civilizací. I to je řešení, co vy na to? Poznejte je osobně, inspirujte se na svých toulkách bez ruksaku po regionu  Pinzgauer-Saalachtal.

pitz

Putování bez ruksaku - 6 okruhů

  • Okruh údolím řeky Saalach

 - 7 nocí - 6 dnů turistiky – cca 75 km a 30 hodin chůze celkově

  • Saalachtalský okruh pro náročnější

- 6 nocí - 5 dnů turistiky – 68 km a 28 hodin chůze celkově

  • Trasa podél roklin

- 7 nocí - 6 dnů turistiky – 95 km a 31 hodin chůze celkově

  • Rodinná turistická trasa

- 7 nocí - 6 dnů turistiky – přizpůsobeno pro rodiny s dětmi

  • Královská trasa

6 nocí - 4 dny turistiky 73 km – 5 až 8 hodin chůze v průběhu dne

  • Trasa Via Alpina

5 nocí - 4 dny turistiky – 4 až 6 hodin chůze v průběhu dne

Více informací získáte na: www.pinzgauer-saalachtal.co.at nebo na www.kamkam.eu

Reklama