Novoroční předsevzetí těch z nás, kteří se snaží zhubnout, jsou už většinou dávno pryč. Nesmíme ale zapomínat, že nástup jara je velmi vhodným obdobím na hubnutí. Naše těla přečkala náročnější zimní období, kdy přirozeně hromadila zásoby energie. Na jaře nastává oteplení a s ním i období příhodné pro redukci váhy, se kterou vám pomůže internetový portál Žij zdravě.cz.

zij

Webové stránky ŽijZdravě.cz vám poradí, jak zatočit s nadváhou a nezdravým životním stylem. Lékaři a odborníci ze specializovaných poradenských center se budou zabývat vašimi problémy, ať už se jedná o stravovací režim při hubnutí, pravidelný pohyb nebo motivační proces. Stačí se jen registrovat a začít využívat aplikace, které vám pomohou najít vhodný přístup k hubnutí.

Váš on-line deníček energetického příjmu a výdeje

Praktickým pomocníkem pro zdravé a kontrolované hubnutí je například aplikace Můj deníček, do které si bez větší námahy můžete on-line zapisovat a přehledně sledovat, kolik toho za den sníte a zda vyvažujete příjem energie dostatkem pohybu. Aplikace navíc vytvoří přehledné grafy a tabulky, díky kterým zjistíte, jak vaše váha kolísá, které dny se vám nedaří držet chutě na uzdě, nebo zda vám nechybí dostatek pohybu.

Hubněte postupně a trvale

Hubnutí nemusí být spojeno s určitým zlomem v ročním období, jako je povánoční čas, hubnutí do plavek a podobně. Nejpřirozenější je začít pozvolnou změnou životního přístupu. Je důležité přemýšlet o tom, co jíte a jak se pohybujete. Pravidelně aktualizované stránky Žij zdravě proto nabízejí kromě aktuálních článků také přehledně rozpracovaná měsíční témata spojená s hubnutím. V březnu jste se mohli dovědět z videí a poraden, jak zhubnout jarním úklidem. V rámci dubnového tématu „Půst“ vám zase poradíme, jak s rozumem dodržovat tradice tak, aby probudily vaše tělo.

Sestavte si redukční jídelníček

Pokud máte problém s jídelníčkem, na ŽijZdravě.cz (link: www.zijzdrave.cz) získáte praktické rady: Jak se stravovat, pokud máte nepravidelnou pracovní dobu? Jaké jsou kalorické hodnoty potravin? Jaké jsou mýty o hubnutí? Inspirovat se můžete i celou řadou zdravých a chutných receptů.

Neváhejte a udělejte něco pro své zdraví. Zaregistrujete se na ŽijZdravě.cz, webu, který vám pomůže odstartovat vaše hubnutí!

Reklama