5ee34c21c47edobrazek.pngBenedict Cumberbatch
Je to s podivem, ale lidé příjmení slavného herce vyslovují všemi různými způsoby. Přitom si ho stejně jako ostatní stačí pořádně přečíst. Chudák Benedict už byl však v minulosti například Kjůkambr, Kurbeč, Kuberč a podobně. Správně se jeho jméno čte Benedikt Kambrbeč.
Foto: Shutterstock

5ee34c4d6f683obrazek.pngCara Delevingne
Cara se v proslavila především svým hustým obočím a grimasami. Když v Čechách natáčela seriál Carnival Row, musela být překvapená kolik zkomolenin jejího jména jsme schopni vytvořit. Jsme na to prostě experti. Tak až příště zase přijede, oslovujeme ji raději Kara Delevin než Devinge nebo Delevajne.
Foto: Shutterstock

5ee34c91343fdobrazek.pngSaoirse Ronan
U jména Saoirse Ronan chápeme, že s ním mají lidé problém. Dokonce nejen u nás, ale všude po světě, kromě Irska, kde se herečka narodila. Její jméno znamená v irštině svoboda a vyslovuje se Sirša, ne Saroas nebo Sejros.
Foto: Shutterstock

5ee34cbe5a30cobrazek.pngTimothée Chalamet
Fešákovi Timothéemu predikují filmoví odbornicí slibnou karieru. Je taky hereckým kolegou Saoirse, se kterou si zahrál ve filmu Malé ženy. Mají ještě něco společného. Jejich jména se lidem obtížně vyslovují. Takže od teď už jen Timoté Šalamé. Krásné jméno.
Foto: Shutterstock

5ee34cf0a2e8dobrazek.pngJake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal zazářil ve filmu Zkrocená hora. I když je výslovnost jeho jména poměrně jednoduchá, zvládáte-li angličtinu, i tak ho lidé ve spěchu komolí. Kdybyste s ním chtěla zajít na rande, hledejte číslo na Džejka Džilenhola.
Foto: Shutterstock

5ee34d250b23cobrazek.pngStellan Skarsgard
Rodina Skarsgardů je rozrostlá, a kromě táty Stellana hraje ve filmech a seriálech ještě jeho pět synů. Alexander, Bill, Gustaf, Sam a nejmladší Valter. Všichni stojí za hřích, ale výslovnost jejich příjmení je tak obtížná, že dáte raději ruce pryč. Kdybyste si to náhodou rozmyslela, je to Steln Skarsgo(a)rd.
Foto: Shutterstock

5ee34dbbc27b2obrazek.pngAudrey Tautou
Audrey Tautou je francouzská herečka a francouzština nám Čechům obecně moc nejde. Tedy především ta výslovnost je poměrně tristní. Amélie z Montmartru není Tejtou ani Tautou, ale Odré nebo Odry Tutů.
Foto: Shutterstock

Čtěte také:

Reklama