Potřebovala bych s tím bytem nějak pohnout. Už mi po těch letech připadá fádní. Ze začátku jsem změnu z tmavého nábytku, vysokých stropů a spoustu let nemalovaných stěn karlínského bytu do novotou voníciho podkroví brala jako svěží nadechnutí. 

Tenhle byteček měl být pravým opakem ponurého měšťansky zatuchlého "bejváku". Světlý nábytek v bříze v kombinaci s elegantním hliníkem a mléčným sklem zapůsobil jako očistný balzám.

Ale všechno se jednou přejí. Po šesti letech mě už ta sterilní "čistota" začíná nudit. Kromě toho bílá pohovka už není tak bílá (jak by mohla, když máme psa), bílé stěny působí studeně a dlouholetá absence záclon, která mi dříve připadala jako mladistvý odvaz, mě už také dvakrát nebere. Najednou se mi začíná stýskat po barvách, útulnu a takové té měkkounké zabydlenosti, jestli mi rozumíte. Co s tím?Hledám inspiraci, kde se dá. Listuji časopisy a knihami o bydlení, pozoruji interiéry svých známých. Když jsem psala o proměnách panelákového bytu kamarádky Gábiny, nesměle jsem vznesla dotaz, zda by mi s tím mým také trochu nepomohla.
"Prosím tě, jsi přece scénografka, tak to musíš zvládnout levou zadní."
No jo, ale znáte to heslo o kovářově kobyle.
Jiným se radí dobře: "Neboj se barev, tady to natři brčálově zelenou, k tomu sedačku s bordo potahem a zlaté závěsy." Ale když máte rýpnout do vlastního hnízdečka, najednou ztratíte kuráž.Docela by mě zajímalo, v čem bydlí naši známí kreativci z pořadu Jak se staví sen.
Jestli mají odvahu bourat, překopávat a radikálně měnit jen cizí byty, zatímco by sami neusnuli v černorůžové ložnici, neodpočinuli  si v oranžovém obýválu a nechutnalo by jim v zeleno cyklámenové jídelně.Mně se extravagantní interiéry líbí, ale nejsem si jista, jestli bych se v nich cítila dobře.
Nedávno mě doslova nadchl jeden obchod s bytovým textilem. Kdo ho navrhoval, musel mít opravdu vytříbený vkus a smysl pro materiály.
I když byl vymalován šedě, na oknech visely závěsy z režného plátna, a podlaha byla z patinovaných prken, celek působil nesmírně čistě a elegantně.
Jenomže mějte odvahu tohle zkusit doma.Jste tvůrčí osoba, co se radikálních změn nebojí ? Nebo jste spíš konzervativní a zůstáváte u stejného stylu bydlení? Pustila byste si do bytu partu kreativců z pořadu Jak se staví sen? Jak se vám líbí interiéry na našich ukázkách? Šla byste do takových extravagancí? 

Reklama