„S manželem jsme oba zaneprázdnění a babičky nejsou moc hlídací, takže jsem se rozhodli, že dětem pořídíme chůvu. Máme pětiletou holčičku a tříletého chlapečka – oba chodí do školky, ale kvůli karanténám a nemocem tam zase tolik času netráví. Navíc jsme potřebovali, aby je chůva vyzvedávala a trávila s nimi odpoledne,“ popisuje Dana.  

dru.jpg
Foto: Shutterstock

Manželé chůvu našli přes internet. Pětadvacetiletá dívka se jim prezentovala tak, že má hromadu zkušeností. Předložila jim složku plnou referencí od rodin, kde hlídala, a zdálo se, že snad není kvalifikovanějšího člověka.

„Byli jsme z ní nadšení. Na pohovoru byla moc milá, slušná a hned se k dětem měla. Nabyli jsme dojmu, že jsme snad k dětem nemohli sehnat nikoho lepšího,“ tvrdí Dana.

Jenže záhy manželé zjistili, že rozhodně není nic ideální. Dětem se chůva moc nelíbila, před jejím příchodem plakaly a prosily maminku, ať je s nimi nenechává. Dana se zpočátku domnívala, že jde o klasický projev separační úzkosti, protože podobné hysterické záchvaty měly děti i v ve chvíli, kdy je odváděla do školky. Potom jí ale sousedka ze stejného domu jednou zastavila na chodbě s tím, že jejich nová chůva je nějaká podezřelá. Zatímco je Dana v práci, sousedka prý často ve vedlejším bytě slyší, jak na děti křičí. Přestože Dana věděla, že jde o drbnu, která si věci hodně přikrášluje, pojali s manželem podezření a před jedním hlídáním do bytu nastražili kameru. Ze záznamu potom zjistili, že má sousedka pravdu.

„Ze záznamů vyplynulo, že se k dětem chová vážně příšerně. Když jsem to viděla, bylo mi do breku. Místo aby se jim po škole věnovala, většinou je zavřela do pokoje, ať si hrají samy. Když se Adélka praštila do nohy, akorát na ní zakřičela, že velký holky nebrečí. S manželem nám tvrdila, že bude děti po školce učit angličtinu, přitom s sebou praštila na gauč a celé odpoledne sledovala televizi, a ještě si k tomu z naší vinotéky otevřela lahev. Jakmile jsme tohle všechno zjistili, na hodinu jsme ji vyhodili. Vsadím se, že reference, které nám ukázala, měla vymyšlené. Na Facebooku jsme před ní ostatní rodiče varovali. Věřím, že to byla jen jedna nepříjemná zkušenost, že nám prostě zrovna nepřálo štěstí, ale od té doby jsem hodně úzkostlivá a nedovedu si představit, že bych děti znovu někomu svěřila na hlídání. To radši budu méně pracovat a vydělávat méně peněz,“ uzavírá Dana.

Čtěte také:

Reklama