Polibek je velice intimní věc, žel dost zprofanovaná i médii. Vždyť např. film Divá Bára byl za mého mládí mládeži nepřístupný snad jen kvůli líbání.

Když jsem byla puberťačka, dlouho jsme si s kamarádkami myslely, že po polibku děvče otěhotní. Dokonce když jsme nějaký pár v parku viděly, byl námi ostře sledován co se týče pozdější svatby a mimina. Sice nás to v naší teorii utvrdilo, ale starší kámošky nám to patřičně vysvětlily.

Já jsem později považovala polibek za něco zavazujícího a pocit odpovědnosti narůstal, abych „dodělala školu", i když jsem se už vodila za ručičku se svým pozdějším manželem.

I když den D" máme moc let za sebou, lásky neubylo a občas děda přijde s pusinkou, jako mlasknutí malého ptáčete. Naše vnoučata jsou na to zvyklá z domova a při návštěvě u nás přiběhnou před spaním s pusinkou" i k nám. Jsem toho názoru, že babi i děda mohou sice dávat pusinky, ale jen na čelíčko - aby jim bylo veselíčko. Přece jen - stáří má i své neduhy, i když o nich třeba neví

Kdysi si i politici dávali na přivítání 3 hřejivé" polibky. Můj tatínek u toho nezapomněl dodat: Vítám tě! Cos mi přivez? Kde to máš?" A nám dětem: Ne abyste to někde vykecaly!"

Žel, musím končit smutně. S rozechvěním vzpomínám na poslední políbení, které jsme si daly s mojí drahou maminkou v nemocnici. Do rána tiše zemřela...

Zdraví Samík97


Děkujeme za krásný příběh, i když se smutným koncem...

Jak vzpomínáte na polibky Vy, ženy-in? Vryl se Vám nějaký do paměti? Pamatujete si na ten první? Nebo jste se pusinkám" vždy vyhýbaly? Napište nám o tom na redakce@zena-in.cz!

Reklama