Ryzí dobrá vůle: pureDKNY hodlá zvýšit povědomí o globální chudobě prostřednictvím své partnerské spolupráce s humanitární organizací CARE v rámci programu s názvem „Access Africa“

pureDKNY oznamuje další spolupráci s CARE - přední humanitární organizací, která pomáhá ženám na celém světě vymanit se z chudoby. Ku příležitosti uvedení nové vůně značky pureDKNY na trh, která nese název Verbena, poskytne společnost DKNY organizaci CARE finanční dar na podporu programu realizovaného na celém území afrického kontinentu s názvem „Access Africa“. Ten se snaží získat prostředky k tomu, aby bylo možné poskytnout pomoc ještě většímu počtu žen dostat se z podmínek chudoby.

pureDKNY

Partnerská spolupráce pureDKNY a CARE se začala v roce 2010, když se na trhu objevil parfém pureDKNY Vanilla. Tato iniciativa pomohla při vzdělávání pěstitelů vanilky v Ugandě v rámci programu mikrofinancování organizace CARE - pro zakládání místních spořitelních a úvěrových asociací (Village Savings & Loan Associations, VSLA). Na základě zkušeností organizace CARE je zřejmé, že když mají lidé z těch nejchudších komunit na světě přístup k základním finančním službám - včetně zajištění vkladů, úvěrů, pojištění a jiných produktů - dokáží se sami vymanit z chudoby. Nákupem vanilky od místních ugandských pěstitelů, z nichž většinu tvoří ženy, učinila značka pureDKNY krok k tomu, aby pomohla zajistit dlouhodobou produkci vanilky v tomto africkém státě.

„Jela jsem se do Ugandy podívat, abych sama zjistila, jakého pokroku jsme dosáhli,“ uvedla Angela Lindvall, globální mluvčí pureDKNY. „Potkala jsem tam mnoho žen jako Nuellu. Ta jako členka programu VSLA měla možnost půjčit si nezbytné finanční prostředky k zajištění zdravotní péče pro své děti a ochránit je tak před malárií. Jiná žena jménem Immaculate může nyní posílat své děti do školy. Díky naší revoluční vůni pomáháme měnit životy lidí.“

„PureDKNY vytváří hnutí, nejen finanční pomoc,“ zmiňuje Veronique Gabai-Pinsky, prezidentka společnosti Aramis and Designer Fragrances. Program „Access Africa“ organizace CARE pomáhá zakládat vesnické spořitelní a úvěrové asociace v 39 afrických zemích a jeho cílem je pomoci během příštích deseti let 30 miliónům lidí. „Prostřednictvím spolupráce s organizací CARE se snažíme díky naší vůni něco na tomto světě změnit. Podporujeme cíl organizace CARE zahrnout do programu větší počet žen, dětí a mužů a zajistit jim vzdělání, aby se mohli osvobodit od chudoby.“

O PureDKNY - kapka verbeny

Verbena-bazalka, hybridní tón, který je základem vůně pureDKNY Verbena, byl vytvořen ze specifické odrůdy drobné rostliny verbena. Ačkoli se jedná o bylinu, tato rostlina má svěží citrusovou vůni připomínající citrón. Verbena se používá v parfémech a výtažcích již po staletí. Druh rostliny použitý ve vůni má navíc svěží zelenou nuanci bazalky, díky čemuž je olej, který se z ní získává, neuvěřitelně svěží a čirý. Vůně byla vytvořena tak, aby byla zdůrazněna svěžest této suroviny, jež je vyvážená rafinovanou lehkou květinovou strukturou a podpořená přirozenou hloubkou vůně. Konečným výsledkem je třpytivá, vlhká svěží vůně, která zosobňuje značku pureDKNY.

pureDKNY

PureDKNY je víc než jen vůně - díky spolupráci společnosti DKNY s organizací CARE pomáhá tento výrobek příznivě ovlivnit a zlepšit finanční budoucnost žen, kapku po kapce. Prostřednictvím nákupu verbeny od místních pěstitelů v Togu, kde většinu tvoří ženy, posunula pureDKNY snahu zajistit dlouhodobou produkci verbeny v Togu zase o krok kupředu. To tvrdí Trudi Loren, viceprezidentka divize společnosti pro rozvoj vůní na globální úrovni skupiny Estée Lauder Companies Inc. a dále dodává: „Vůně, se kterou je spojená dobročinnost, nám umožňuje do jisté míry zplnomocnit ženy z jiného světadílu a navíc dokáže něco na zemi změnit.“

Krabička parfému pureDKNY Verbena odráží její čistý a jednoduchý záměr. Flakón inspirovaný kapkou deště je vyrobený z průzračně čirého skla; sklo je ze 100 procent recyklovatelné a i vršek z vysoce kvalitního hliníku je možné celý recyklovat. Vnější obal je z papíru původem z certifikovaného lesa a pro natištění textu byly použity inkousty z mírně těkavých organických sloučenin; obaly byly vyrobeny v závodech využívajících větrnou energii. Papírový obal je zabalen ve fólii NatureFlex™ vyráběné z obnovitelné celulózy původem z řízených plantáží.

Kapka verbeny z Afriky, kapka dobré vůle. Vůně pureDKNY nadále podporuje místní komunity a práci organizace CARE. Brání důstojnost, bojuje proti chudobě. Pomozte věci změnit, je to tak jednoduché.

O programu „Access Africa organizace CARE“

Program organizace CARE s názvem „Access Africa“ zajišťuje finanční služby založené na spoření pro daleko více lidí v Africe než jakákoli jiná nevládní organizace. Během příštích 10 let se tento program dostane k 30 miliónům lidí v 39 afrických zemích. Spořitelní a úvěrové asociace organizace CARE obvykle tvoří ženy, které každý den žijí z méně než 2 amerických dolarů a které si každý týden společně spoří ušetřené centy. Poté si vzájemně poskytují malé půjčky, aby pomohly s financováním menších podnikatelských aktivit a základních výdajů spojených s vedením domácnosti. Organizace CARE nabízí členkám asociací VSLA jednoleté intenzivní školení ve finanční gramotnosti. Jelikož asociace VSLA jsou soběstačné a řízené jejich vlastními členkami, jsou udržitelné a lze je zakládat ve všech komunitách, kde tradiční finanční instituce nemohou fungovat.