Jaro je tu a s ním krásné nové vůně! Přinášíme vám inspiraci pro jednu z nich!

Příběh pureDKNY začíná u klasické turecké růže

DKNY

Díky bohaté půdě, dešťům a slunečnímu svitu je údolí Isparty místem, kde rostou dokonalé růže. Příběh vůně pureDKNY A Drop of Rose má svůj počátek právě zde. Přinášíme vám jeho další kapitolu...

Stejně jako tomu bylo u jejích předchůdkyň - vůní A Drop of Vanilla a A Drop of Verbena - i A Drop of Rose vznikla netradičním způsobem: na počátku jejího příběhu totiž stojí hlavní přísada.

pureDKNY přichází na svět v údolí Isparty, uprostřed květinových polí turecké Anatolie, kde jsou počátkem léta každoročně pěstovány elegantní damašské růže. Jde o postup prověřený mnoha generacemi, který zůstává dodnes prakticky nedotčen moderními technologiemi:

  • Období sklizně probíhá každoročně v červnu, květiny jsou trhány jedna po druhé ručně, a to v chladných ranních hodinách před úsvitem.
  • S koncem sezóny je sklizeno, zabaleno a zváženo na 2500 tun květů, které jsou nákladními auty převezeny do destilárny, kde jsou okvětní lístky jemně stočeny a zpracovány celkem 26 destilačními přístroji.
  • Výsledným produktem je esenciální růžový olej, silná neředěná kapalina, která se později stane součástí hotové vůně.

Konečná podoba parfému zachycuje vůni růže v její nejryzejší podobě, přímočarou, ale jemnou, čistou a střízlivou - tedy takovou, která pravověrně vystihuje vůni této květiny a v níž se neobjevuje ani špetka těžkého staromódního aroma.

Příběh pureDKNY

Součástí příběhu jsou i krabičky a flakónky, které tvoří:

  • 100% recyklovatelné sklo s měděnými součástmi
  • biologicky odbouratelný papírový obal ze dřeva pocházejícího z ošetřovaných lesů, přičemž obaly jsou vyráběny v továrnách poháněných obnovitelnými zdroji energie
  • vnější obaly jsou potištěny inkoustem s minimálním množstvím nestálých organických sloučenin; obalovou hmotu tvoří NatureFlex, vyrobený z celulózy (nikoli z petrochemikálií)

Partnerství s organizací CARE

pureDKNY pokračuje ve spolupráci s CARE - přední celosvětovou humanitární organizací zaměřenou na pomoc ženám žijícím v chudobě. Na počest uvedení nové vůně (Rose) na trh poskytne DKNY organizaci CARE prostředky, aby bylo možné pomoci z chudoby dalším ženám. Partnerství pureDKNY a CURE byl zahájeno v roce 2010 u příležitosti uvedení vůně pureDKNY Vanilla. Z iniciativy CARE tehdy vznikl finanční a spořicí program Village

Savings & Loan Associations (VSLA), který poskytl ugandským pěstitelkám vanilky potřebné vzdělání a prostředky. Z praxe, kterou organizace CARE získala, vyplývá, že jakmile je lidem z nejchudších oblastí světa umožněn přístup k základním finančním službám, jako jsou pojištění, spoření, úvěry a podobně, pomůže jim to vymanit se z chudoby.
pureDKNY tak nejsou pouze vůně, ale díky partnerství s organizací CARE je to i snaha o krok za krokem probíhající změnu o zlepšení finanční budoucnosti žen. Tím, že společnost pureDKNY nakupuje růže od místních pěstitelů v Turecku (z nichž většinu tvoří právě ženy), činí krok k zajištění dlouhodobé produkce růží v Ispartě.

Reklama