Popravdě řečeno, anti-aging produkty se staly velmi úspěšnými díky cílenému marketingu vyvolávajícímu dojem, že stárnutí je špatné. Nicméně trendy se postupně mění a kosmetičky i dermatologové zaujímají jiné postavení a zaměřují se na pro-aging, a tím podporují přirozený vývoj pleti.

bustclan.jpg

Slyšeli jste, o čem je pro-aging? Ve své podstatě se jedná o termín a koncept, který má ve svých kořenech pozitivní přístup k procesu stárnutí. Zkrátka a jasně, stárnutí nemůžete zastavit, protože je to normální a zdravá součást života. Kosmetické produkty pro-aging představují méně invazivní péči o pleť, podporují organické stárnutí pokožky a pracují s tělem, nikoliv proti němu.

Jaký je rozdíl mezi anti-aging a pro-aging?
Obecně by se dalo říct, že anti-aging přípravky stimulují pleť a snaží se zastavit či zvrátit přirozené stárnutí. Obvykle pronikají do pokožky na hlubší úrovni směrem ke spojení dermy a epidermy.

Pro vyváženější přístup se používá termín pro-aging, což je ve své podstatě spolupráce s tělem, využívání hydratace, antioxidantů a buněčné obměny, díky čemuž bude pleť vypadat dobře. Představte si tyto produkty jako posilující injekci či podpůrný systém péče o pleť.

Základním pravidlem je, abyste pleť šetrně čistili, hloubkově hydratovali a důsledně chránili, a to například před UV.

Jaké produkty byste měli používat?
V tomto segmentu narazíte například na SKIN BOOSTER, což je speciální kosmetický přístroj využívající fyzikálně-chemické principy těla. Jakmile se dotkne pokožky, aktivuje se. Pro dosažení optimálních výsledků stačí používat tento přípravek klidně jen dvě minuty denně. Slouží k hloubkovému čištění a správné absorpci přípravků, prokrvení i odtoku lymfy a celkové rejuvenaci pleti.

Oblíbenosti se těší taktéž odličovací olej WHAMISA FRESH z opuncie, která potlačuje zánětlivé procesy a zesvětluje žilky. Stejně tak jsou k dispozici čisticí gely, hydratační séra a spousta dalších.