Minule jsem pupinkašku nazvala mladou maminkou :) Dodatečně se omlouvám, tento nick patří muži, čtenáři, který by se rád podíval na ostrov Bora Bora. Krásné, i když poněkud luxusní přání…

Uvést jedno nejkrásnější místo světa není  jednoduché, když je na naší zeměkouli tolik skvostných míst. Ale já bych se moc rád podíval na  místo, ostrov  Bora Bora, který v místním jazyce znamená „prvorozený. Pohled na korálový útes, za kterým se skrývá křišťálově modrá laguna, představuje pro mne místo snů. Šnorchlování a potápění musí být krásný zážitek a to především pro pestrobarevnost zdejší mořské fauny. Pod vodou se lze setkat s houfy pestrobarevných ryb. Při koupání narazit na krásné rejnoky, krmit žraloky musí být nezapomenutelné. Až děti trošku povyrostou, mým tajným přáním je tady vzít, určitě by si vyžili na zdejším lagunáriu, které je přímo před plážovými bungalovy. Stačí udělat jen pár kroků a můžete volně plavat se želvami oooo ta představa.

Úžasný je i pohled na posvátnou horu Otomanu, která se hrdě tyčí a její pahorek je často zahalený do oparu. Pro milovníky adrenalinu doporučuji potápění nebo krmení žraloků, případně procházku po mořském dně se speciální výstrojí a helmou na hlavě. Zatím žádné místo na světě na mě neudělalo takový dojem právě jako Bora Bora a to jsem neměl tu čest osobně ale jen z dokumentů a na vše koukám z otevřenou pusou.

Jestli je někde na světě pozemský ráj, tak je to určitě tady, tohle je ten ráj na zemi moje vysněné místo. Myslím si, že dokážu pochopit důvody Christiana Fletchera z lodi Bounty, které ho vedly ke vzpouře s cílem zůstat v Polynésii. Podívat se na tento ostrov a poznat jeho tyrkysové laguny,písečné pláže,hory plné vegetace a stále usměvavé domorodce.

Nejpraktičtějším dopravním prostředkem je tady  kolo, Kolem hlavního ostrova vede úzká silnice, která měří necelých 20 km, takže tuto poznávací projížďku bych určitě zvládl :)  A možná bych zdolal i horu Mount pahiu. Prožitek z uchvatné přírody s divokými orchidejemi zkusit jedlé plody z kaštanovníků pochutnávat si na darech moře a čerstvým ovocem no řekněte sami.Určitě mne neodradí absolvovat několik desítek hodin letu a ani neuvěřitelné přemrštěné ceny.

Ale do doby, než příjde ta chvíle, si musím ještě počkat a koupání si užit na našem hlučinském jezeře které vám posílám v příloze do Bora Bora to nemá daleko hiiiiiiiiiiiii.

Příště už pošlu fotku z Bora Bora

pupinkaška

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Pupinkaška se nám tak zasnil, že hlučinské jezero zapomněl přiložit. Tak příště – rovnou s tím ostrovem Bora Bora – mimochodem skvělý tip na snění :)
Děkuji za příspěvek a přeji krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama