Opravdu veselou historku se zubního (a také vojenského) prostředí nám poslal další zástupce mužů, a to čtenář s nickem pupinkaška. A proč se nebojí zubaře právě kvůli své krásné ženě? To se dozvíte také v příspěvku.

Ordinace nemusí být místem,kde převládají jen nepříjemné pocity!!Kroutil jsem vojenskou službu v posádce na Vysočině a jako mazák,který to má za pár,jsem měl pocit,že už mě tady na vojně nic nepřekvapí.Samozřejmě jsem se snažil občas i zmizet před povinnostmi a krátit si čas podstatně příjemnějšími věcmi než drhnutím rajonů.

Jeden z našich velitelů byl nadporučík Sýček,chlapík nevelkého vzrůstu,zato výrazné řeči-pekelně ráčkoval.Jeho ryčné er bylo slyšet snad na kilometry daleko.A když se rozčílil,připomínala jeho řeč salvu z kulometu.Jedno květnové ráno jsem se probudil s nepříjemným pocitem v ústech. Sakra,vypadla mi plomba! Zub trhnul a chvílemi i pobolíval. Ne, že bych návštěvy zubaře miloval,spíš naopak,ale byl to důvod vypadnout z kasáren. Poručík Sýček vyslechl mou prosbu a kupodivu se usmál. To mám rrrradost,vojíne,prrrotože jsem se chtěl prrrávě u zubaře objednat.Vy to ale prrrrovedete za mě! Trrrrochu mě trrrápí trrrojka v prrravo. Zasalutoval jsem a opustil kasárnu.

Slunce pálilo a do městečka to byly tři kilometry. Ježiši, já mám žízeň! Ta hospoda stála u silnice a doslova mě spolkla. První pivo ve mně zasyčelo. Následovalo druhé a po něm třetí. Zub přestal jako zázrakem bolet.Podíval jsem se na hodinky.To ještě stihnu.Najednou nebe zčernalo,zvedl se vítr a spustil liják. Pil jsem pivko a říkal si,že v téhle slotě se k zubaři přece nepotáhnu. Na velitele Sýčka jsem úplně zapomněl. Jenže když jsem se vrátil zpět na útvar, už mě netrpělivě vyhlížel. Za těch pár hodin mu tvář napuchla do obludných rozměrů.Cože?! zařval na mě,když jsem vykoktal omluvu,že mě zdržel déšť.Tak vám vadí,že prrrší! Vy jste snad z cukrrrru? Panáček měl strrracg,že se rrrrozpustí!

Koktal jsem omluvy a svatosvatě nadporučíkovi slíbil, že ho objednám následující den. Když jsem se probudil, zub bolel a já dostal najednou ze zubaře příšerný strach. Z představy,že mi budou vrtat tepající stoličku, mi bylo na omdlení.Vyšel jsem z kasáren a zamířil k městečku. Do cesty se mi postavila zase ta hospoda.No co,dám si jedno na uklidnění.Hostinský se na mě zkoumavě.Copak mladej,dneska jste nějakej zelenej. Jo´,zubař,tak to si dej rum! A postavil přede mě štamprle. Kopl jsem to do sebe a vtom tu stál další.... Vypotácel jsem se ven a nejistým krokem mířil k ordinaci. Strach se mnou cloumal dál.Pak jsem dostal nápad! Vždyť já se nemusím nechat ošetřit, stačí když objednám velitele.

S lehkým srdcem jsem zaklepal na dveře ordinace.Otevřely se vzápětí a v nich stála ta nejkrásnější holka, kterou jsem kdy viděl. Byla drobná a štíhlá jako panenka.Vykulila na mě modrá kukadla a řekla: No nazdar.Vždyť nejsem zas tak opilý,říkal jsem si. Stojím docela rovně a ani jsem nepromluvil.Pojďte dál, řekla ta kráska a usmála se na mě tak,že jsem málem upadl. Děkuju,vykoktal jsem ale já jdu jen objednat velitele. Víc už jsem neřekl.Ta holka mě popadla za rukáv a vtáhla do ordinace.
Máme tady jednoho strašpytla pane doktore,řekla se smíchem. Prý mu nic není, a přistrčila mi k nosu malé zrcátko. Z něj na mě zíral můj vlastní vyjevený obličej s levou tváří napuchlou, tak že mohla vyvolat dojem, že jsem se pokusil poobědvat kulečníkovou kouli. Během mého pobytu v restauračním zařízení se nafoukla do nelidských rozměrů. Krásná sestřička mě zatlačila do křesla a já zavřel oči. Po celou dobu jsem cítil její ńěžnou ruku na své paži. Zákrok byl sice nepříjemný,ale já se ani nepohnul. Vypotácel jsem se z ordinace omámen injekcí i úsměvem té nádherné dívky.

Až u kasáren jsem si vzpomněl,že jsem neobjednal Sýčka! Zavřu vás až budete čerrrnej!! řval na mě.

Druhý den ráno jsem se vydal konečně velitele objednat.Přivítal mě zase ten krásný úsměv a já vykoktal nesmělé pozvání na kafe.Připadal jsem si u toho jako jelito.K mému úžasu ta slečna souhlasila.Kávu společně popíjíme každé ráno už pětadvacet let,protože si mě tahle krásná holka půl roku po návštěvě u zubaře vzala.

Díky své krásné ženě se už zubaře čtvrt století nebojím!!

pupinkaška

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Tak to je super příspěvek, pomalu jako vystřižený z Tankového praporu :) :)
Velmi jste mě pobavil a čtenářky určitě také .
Děkuji, že jste napsal a pozdravujte svoji krásnou ženu !
Saša

Téma dnešního dne: Zuby

 • Chodíte pravidelně na kontroly k zubaři?
 • Pociťujete tu velkou změnu stomatologického ošetření z dob našeho dětství a nyní?
  V čem podle vás nastala změna největší?
 • Řešily jste už také chybějící zuby?
 • Jste ochotna si za péči o zuby připlatit?
  (plomby, implantáty, čištění…)
 • Přijde vám cena 18 000 až 20 000 za implantát odpovídající?
 • Máte i implantáty nebo „cvakačky“?
  Nebo máte to štěstí, že máte všechny zdravé zuby?
 • Kdy jste přišla poprvé o zub? (netýká se dětských, mléčných)
 • Trpíte na záněty?
 • Bojíte se zubaře?

Téma je to velmi obšírné a já doufám, že i díky vašim příspěvkům se něco přínosného dozvíme.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

jedna ze statečných pisatelek obdrží pěkný, tematický dárek: zubní sadu Sensodyne

darek

Reklama