V domácnosti čtenářky Leenny musí všechno klapat podle systému. Bědy, jestli se něco nečekaně přihodí! Ano, Leennaa je narozena ve znamení panny...

Všechno musí být perfektní - to je přístup k životu čtenářky Leenny. K tomu ještě hromada energie, které má Leennaa skutečně na rozdávání. Sedne to na její znamení panny?


Jsem se svým mužem už čtyři roky. Čtyři roky mu tlačím do hlavy, aby si po sobě uklízel hrnek od kafe, aby nepohazoval košile po zemi, aby nenechával schnout nádobí na lince, ale utíral ho a pak pečlivě schovával tam, kam patří. Když jsem čekala své první dítě, všechno jsem si raději dělala sama. Vymalovala jsem si, vybrala koberec, poskládala postýlku, objednala kočár, chodila jsem si sama nakupovat. Čas od času jsem ho požádala o pomoc, ale to jen v krajním případě. Ne že by sám od sebe nepřišel, to on byl fajn, ale moje vyceněné zuby a věta: „Nech to, já sama!“ ho přiměly k tomu, že bude v jistých chvílích lepší, když se mi uklidí z cesty.
Měla jsem potřebu pořád něco dělat. Každý den jsem měla vygruntováno, opráno, vyžehleno. Hodně jsem vařila, pekla, četla si. Nemohla jsem se dočkat, až se malá narodí a já budu mít nějakou změnu a hlavně další činnost. Nikdo z nás dvou ale nečekal, co přijde. Když malá přišla na svět, měla jsem během týdne svůj systém, do kterého když mi někdo zasáhl, šla ze mne pára. Všechno jsem měla vymyšleno do puntíku od samého rána a běda, když přišla nějaká změna. Po půl roce na mateřské dovolené jsem se rozhodla, že si budu chodit přivydělávat do obchodu. Přítel s tím tenkrát moc nesouhlasil, ne že by mě chtěl držet doma, ale moc nevěřil tomu, že by mě na pár hodin denně někde vzali. Stačila jedna návštěva místního supermarketu a místo bylo jisté. Jeli jsme s přítelem na střídavé směny. Já během dopoledne uklidila, navařila, obstarala, co bylo třeba, odpoledne jsem předala malou a hurá do víru obchodu. Asi po roce mi opět ruplo v kouli a přemýšlela jsem, co dál. Když jsem doma vyslovila přání udělat si rekvalifikaci nebo si dodělat školu, šlo půl příbuzenstva do kolen: „Panebože, jak to chceš stíhat???“
Zkrátím to. Naší mladé budou za nedlouho čtyři roky, čekáme další přírůstek do rodiny, do školy stále chodím, v práci jsem skončila minulý týden, domácnost jak z cukru, v troubě peču koláč, před sebou mám právo a ekonomiku.
Největší radost mi dělá fakt, že ve svém perfektním, puntičkářském a občas kritickém světě panny nebudu za nedlouho sama. Ten přírustek do rodiny totiž očekáváme v září, na mé narozeniny, ve znamení panny... budu mít spojence, aleluja :)

Leennaa

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 27. dubna 2012: Vy a vaše znamení

  • knihaVěříte v osud určený datem vašeho narození?
  • Vystihuje vás vaše sluneční znamení?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže) nejpozději 27. 4. 2012 v 15.00 hodin. Jejich délka ať je rovna nebo delší délce tohoto odstavce, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a tím pádem i šanci na získání pěkného dárku, kterým je tentokrát poučná a zajímavá knížka Anny Belly Hýbalové: Sluneční znamení (vydal Knižní klub). Tak tedy pište, pište, jsem zvědavý, jestli se do vás při narození Slunce trefilo?

Reklama