5bf40fb642101obrazek.jpg

Punčocháče a punčochy, jaký je mezi nimi rozdíl?

  • Punčochy - Jsou samodržící nebo určeny k nošení s podvazkovým pásem.
  • Punčocháče - Punčochové kalhoty zakrývající celou dolní část těla.

Co znamení označení DEN?

5bf4186acf624obrazek.jpgTiter denier neboli zkratka DEN se používala pro pojmenování jemnosti hedvábí, ze kterého bylo punčochové zboží dříve vyráběno. Dnes je nahrazeno obyčejným silonem. Před označením DEN naleznete číslo, například 20 DEN. Nejedná se o doporučenou dobu nošení punčoch či punčocháčů, jak si ženy mylně myslí, ale o tloušťku. To znamená, čím je číslo vyšší, materiál je pevnější a více nositelku zahřeje.

Pro podzimní dny je ideální volbou 30 - 40 DEN. Silonka je zesílená, poloprůhledná.
Teplejší a méně průhledné provedení se nabízí s označením 40 až 90 DEN. 100 DEN oceníte v opravdu chladném počasí. Punčocháče jsou neprůhledné, často s příměsí vlny či bavlny, takže příjemně hřejí. Navíc jsou méně náchylné k poškození. Na jaře si pořiďte 15 - 20 DEN, jedná se o klasické silonky, které jsou mezi ženami nejoblíbenější. 15 DEN a méně jsou velmi průhledné, slouží pouze jako zdokonalení vzhledu nohou.

5bf525e32c5c6obrazek.jpgZdroj: www.e-puncochace.cz

Po jakých punčochách a punčocháčích můžete v obchodech sáhnout?

  • Samodržící – Jsou opatřeny silikonovým pruhem či několika menšími proužky. Ty zabraňují jejich pohybu.
  • K podvazkům – Jedná se o obdobu samodržících punčoch, nemají však silikonový pruh. Jsou uzpůsobeny k tomu, aby se připevnili na úchytnou sponu podvazkového pásu.
  • Těhotenské – Mají vyšší pas, který sahá až pod prsa. Přední část je uzpůsobena pro rostoucí bříško, takže budoucí maminku netlačí.
  • Bokové - Horní část je výrazně snížená. Lem končí v oblasti podbřišku.
  • Kompresivní – Zdravotní punčochy a punčocháče jsou speciálně navržené, aby ulevily od zdravotních problémů, jako jsou například otoky, křečové žíly, Bércové vředy, atd.
  • Tvarující – V nabídce naleznete stahující punčocháče, které mají zesílenou část, jež zeštíhlí pas, bříško, boky a zadeček. Pak jsou zde push-up punčocháče. Ty se zaměřují na oblast zadečku. Dodají mu líbivý „vysportovaný“ vzhled.

5bf5270c114caobrazek.jpg
Z kolekce: Celzedonia

Rada na závěr: Zapomeňte na tělové silonky! Vyhoďte je do koše. Od roku 1995 jsou největším módním prohřeškem.

Čtěte také: