Krásná rodinná atmosféra na mě dýchla z dalšího příspěvku od čtenářky Lissey. Je to pěkné, když se rodina schází každý den u stolu.

Moc Vám děkuju, Lissey, ať vám tahle krásná chvíle doma dlouho vydrží.


Mám závislost na krátké odpolední chvilce, kterou jsme se naučili s manželem a dcerou si užít každý den. Ať je pondělí nebo sobota, den blbec nebo den, který byl klidný či dokonce úspěšný... je to naše malá denní droga v tom dobrém slova smyslu. Obvykle bývám doma první. Postavím vodu na čaj a kávu a čekám, až se ozve dupot na schodech. To je dcera. A chvíli po ní slyším pod oknem parkovat manželovo auto. To je akorát čas zalít kávu a přenést k našemu mini kulatému stolu. Je to hrozně příjemné, když můžete celodenní zážitky sdílet s někým, kdo vás opravdu poslouchá, koho opravdu zajímá váš úspěch ale i případná prohra. Je to nejhezčí část mých dní. Půlhodinka, kdy nekoukám na hodinky, kdy mě hřeje v ruce hrnek s kávou a na duši pomyšlení, že i kdyby se stalo kdoví co, mám někoho, kdo si najde čas, vyslechne mě, vysloví přesvědčení, že zítra, anebo nejpozději pozítří bude zase dobře.

Je to má velmi potřebná droga. Vědomí, že dny mají svůj řád, pocit, že všechno je tak, jak má být. Pětka z matematiky, nepovedený pracovní úkol či odřené auto... z toho když se můžete vypovídat, když se máte komu svěřit s trápením, to je lepší než litr třeba i toho nejlepšího alkoholu. Opravdu nerada bych se této své závislosti zbavovala, nerada bych o tuto svou návykovou látku přišla. Těch několik dní v roce, kdy se nám nedaří toto sezení společně uskutečnit, pociťuji jako neúplné, nedokonalé... to se pokaždé těším na svou novou potřebnou dávku empatie, tepla a pocitu bezpečí.

Vaše věrná Lissey

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Podělte se s námi o vaše závislosti! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE. Příspěvky posílejte dnes 21. 2. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ZÁVISLOSTI

kafe

Reklama