Když jsem přijela do Anglie, byla jsem v šoku, moje domácí a její 3 dcery se myly jen ve čtvrtek, a to tím stylem, že se napustila vana... Přečtěte si zajímavou reakci jedné naší čtenářky na starší, ale stále velmi kontroverzní článek Češky očima cizinky.

Milá redakce, dávám článku zapravdu. Spousta českých žen a dívek by splňovala vícero bodů. Já samozřejmě nejsem výjimkou (holím si jen lýtka, na stehna kašlu, jím jen samé blbosti, hlavně čokolády a smažené výrobky), ale chtěla bych reagovat na bod - Jak často se sprchujete...

Před několika lety jsem byla v Anglii jako au-pair. Než jsem tam jela, dostala jsem z agentury seznam věcí, které si mám vzít, pár frází, nějaké doporučení, a u toho doporučení se zastavím. Bylo tam doslova napsáno - SPRCHUJTE SE KAŽDÝ DEN A MĚŇTE SI SPODNÍ PRÁDLO. Přišlo mi absurdní to tam psát, vždyť to dneska dělá každý člověk!!!

Když jsem přijela do Anglie, byla jsem v šoku, moje domácí a její 3 dcery (4,7,10) se myly jen ve čtvrtek, a to tím stylem, že se napustila vana, nejdříve se umyla matka a pak dcery (podotýkám ve stejné vodě), neměly ani sprchu, takže to nemohly spláchnout. Já jsem se taky půl roku koupala ve své vlastní špíně, nejdříve jsem si musela ale vanu umýt, neboť vypadala fakt nechutně. Takhle jsem se rachňala každý den a připadala jsem si fakt nechutně, když jsem měla menstruaci, musela jsem jít do vany s tamponem.

Když jsem se o tom bavila s ostatními au-pair, nechápaly, tak mi někdy dovolily se u nich vysprchovat. I když o tom mytí jednou týdně věděly taktéž, děti se tam moc nemyjí, jen jednou, maximálně dvakrát týdně. A to není vše, mojí domácí nefungovala pračka, takže nalévala vodu z vodovodu. Nejenže to prádlo nebylo vyprané v předepsané teplotě, ale nebylo ani pořádně vypláchnuté.

Takže ta paní asi neví, o čem píše, když nás Češky tak pomlouvá. A to ještě nemluvím o těch jejich přiblblých kohoutkách, které jsou každý zvlášť, jeden na studenou a druhý na teplou, takže si člověk ani nemůže umýt pořádně ruce. Buď se opaří, anebo si je myje ledovou. A to nemluvím o tom hnusném jídle, mají pořád to samé (naše české jídlo je hodně různorodé) a navíc je to hnusné a kalorické (taky jsem pěkně přibrala, a když jsem po 6 měsících přijela domů, rodina a přátelé mě nemohli poznat). Jí se hlavně večer, a to fakt pořádně, a pak se jde spát.

Taky mi vadí jejich nátura. Mají stále úsměv na tváři a jsou happy a všechno je pro ně lovely. 10x denně se vás zeptají, jak se máš. No to je fakt k zbláznění. U nás v Česku lidi umí říct, když je něco štve a že je to nanic atd. Prostě žádná přetvářka.

Přeji krásný den, Markéta

Reklama