I kosmetika má svá jasná pravidla. Je vhodné používat správný přípravek na danou partii nebo třeba kvalitu pleti, stejně tak dodržovat dobu expirace a v neposlední řadě naučit se, jaké dávkování je to správné a přesné. Tápete? Nevadí, společně to rozlouskneme!

Šampon – půl polévkové lžíce
5b211f55c1d65obrazek.png

Mít plnou dlaň šamponu a tou si pak mydlit hlavu, to není tak úplně správný postup. Tento přípravek není o tom, jak moc se vám napění, ale o tom, abyste jej do vlasů rozetřely rovnoměrně. To znamená, že dlouhovláskám vystačí půl polévkové lžíce produktu a krátkovlásky ještě o půlku méně. Zdá se vám, že to nestačí a mydlinek je opravdu málo? Naneste na vlasy trochu teplé vody, a ještě šampon s vodou důkladně rozpracujte ve vlasech. Hlavu vždy myjte šamponem nejvíce u kořínků vlasů až do poloviny jejich délky - právě tam se usazuje nejvíce nečistot a mazu. Konečky se přemírou mytí akorát zatěžují.

Pleťový krém – nehet ukazováčku
5b211f720458aobrazek.png

Zapomeňte na televizní reklamy a dávkování podle modelek. Pleťový krém by vaši pleť měl jen lehce pohladit. Chcete-li totiž svou tvář i dekolt spíše omlazovat než zatěžovat, tlustá vrstva krému ani jednomu tak úplně nepřidá. Jinými slovy, pleť by se neměla pod vrstvou krému topit, musí stále dýchat. Po aplikaci byste navíc po pár minutách neměly o přípravku vůbec vědět.
Očního krému vám pak vystačí opravdu malá kapička, kterou prsty jemně vmasírujete do pokožky okolo očí.

Pleťové sérum – jedna kapka
5b211f87f1596obrazek.png

„Sérum aplikujte jednou až dvakrát denně na důkladně vyčištěnou pleť, aby mohly cenné látky v něm obsažené co nejsnadněji proniknout do pokožky. Nejprve tedy pleť odličte, poté na ni aplikujte sérum a nakonec použijte svůj denní či noční pleťový krém. Pleťová séra mívají pumpičku nebo pipetku, a tak se s nimi obvykle velmi dobře pracuje. Stačí nanést jen pár kapek séra ráno a večer a krouživými pohyby ho jemně vmasírovat do pokožky. Kromě obličeje pak nezapomeňte sérem ošetřit také oblast krku a dekoltu. Pokožka je v těchto místech velmi jemná, citlivá a zbytečně rychle stárne,“ uvádí korektivní dermatoložka Iva Obstová z MEDICOM Clinic.

Zubní pasta – malý hrášek
5b211f913ef79obrazek.png

U zubní pasty platí spíše čím méně, tím lépe. Pasta je totiž považována spíše za doplněk, nikoliv jako vlastní nástroj. Tím je samozřejmě kartáček na zuby a správné čistění. Zubní pasty vám tedy bohatě postačí množství o velikosti hrášku.

Tělový krém – individuální
5b211faa3e4e4obrazek.png

V tomto případě velmi záleží na tom, jaký přípravek zvolíte – zdali olej, krém, máslo nebo třeba emulze či gel. Obecně ale platí, že by se měl produkt do několika málo minut vstřebat do pokožky. Pokud aplikujete krém po sprše, stačí vám menší množství, kůže je díky vodní lázni dostatečně vláčná a hydratovaná.
U opalovacích krémů to také nepřehánějte. Jestli si totiž myslíte, že vás lépe ochrání bílá tlustá vrstva, jste na omylu. Nanášejte spíše krém důkladně v v takové vrstvě, která bude odpovídat vašemu tělu, ale zároveň se na vás nebude lepit písek nebo stránky z časopisu, který na pláži čtete. A samozřejmě nevynechávejte místa jako jsou nárty, uši, nos nebo třeba kolena.

Parfém – dva až tři střiky
5b211fb2bc556obrazek.png

Může se vám zdát, že parfém necítíte, ale pokud je to kvalitní vůně, na pokožce se vám bude držet klidně celý den. Rozhodně se v parfému nekoupejte! Dva až tři střiky plně postačují na celý den.

A o tom, kdy udělat vítr ve své kosmetické výbavě se dočtete zde

Také si přečtěte:

Reklama