Dát na to, co si o nás myslí druzí a snažit se podle toho žít, je nesmysl. Každý to ví, ale ne všichni se tím řídí. Právě proto zkrachoval i vztah Eleny (26). Její přítel se nevyrovnal s tím, že by jako pár vyčnívali. Tedy hlavně ona…

„Martin, můj kolega, je moc hezký chlap, ale má to jeden háček. Je jím jeho výška. Zatímco on měří lehce přes metr sedmdesát, já mám 181 cenťáků. Sice jsme po sobě už delší dobu pokukovali, ale ani jeden z nás nezašel dál. To až na vánočním večírku. Opilí jsme spolu skončili v posteli. Bylo to fajn, tak proč v tom nepokračovat? A tak jsme se scházeli dál, ovšem tajně. Ani jeden z nás nechtěl, aby se to v práci rozneslo,“ svěřuje se Elena, která se do Martina postupem času zamilovala.muž

Trávili spolu stále více času a klapalo jim to. „Ve všem jsme si skvěle rozuměli, doplňovali se. A co víc, ani jeden z nás nikoho neměl! Začínala jsem věřit, že by nám to mohlo vyjít. Po třech měsících mi to nedalo a já se ho zeptala napřímo, co od našeho vztahu mohu čekat. Chtěla jsem mít zkrátka jasno v tom, zda spolu chodíme, nebo to tak jen vypadá,“ vzpomíná Elena, která doufala, že jí vyzná lásku. Jenže jí čekalo jiné překvapení.

„Martin dlouho neodpovídal a já si už říkala, že ho to asi vyplašilo. Jenže když se konečně rozhoupal k vyjádření, nevěřila jsem vlastním uším. Prohlásil, ať se nezlobím, ale že se mnou chodit nemůže, jelikož by si připadal trapně. Nedokáže si prý představit, že jde po ulici s o půl hlavy vyšší přítelkyní. Cítil by se méněcenný. Nemám se na něj zlobit, jinak jsem super holka, ale tohle prostě nedá,“ svěřuje se Elena, která se dodnes nesmířila s jeho malicherným názorem.

„Uznávám, že to není úplně běžné, když je žena vyšší, jenže takových páru je přece i tak dost! Proč zahazovat skvělý vztah jen proto, že naše postavy neodpovídají stereotypům? Martinův postoj mi zkrátka připadá dětinský a já jsem nakonec ráda, že jsem tehdy s dotazem neotálela. Jen bych s ním dál zbytečně ztrácela čas. Není pro mě teď dost chlap, postrádá sebevědomí,“ je si jistá Elena, které by výškový rozdíl nijak nevadil.

Čtěte také:

Reklama