Čtenářka s nickem Ula zavzpomínala na to, jak si MDŽ pamatuje z dětství. Ani dnes se svátku nebrání a hodlá si udělat radost i bez manžela.


Ráda slavím, a to hned, všechno - tak i MDŽ!
Víte, že se ani nedivím, že MDŽ dneska neslaví hodně lidí? Opravdu je to myšleno jako přežitek z minulého režimu, ač tomu tak vůbec není. Jenže po revoluci se všechno, co nějak komunismus připomínalo, prostě zrušilo, odbouralo...
Já sama jako dítě si dobře pamatuji, jak máma donesla domů nejlépe rudý karafiát, příp. ručník do koupelny a hlavně taťkové byli notně "slavící". Oslavovali totiž ženy, že? Náš děda jednou babičce donesl bonboniéru. Byla moc ráda, že si na ní vzpomněl a udělal jí radost. Naše máma, matka od tří dětí, se na něho dívala a měla radost, že má babičku rád a chce jí osladit život. Na bonbony měl chuť, tak hned sám otevíral bonbonieru a pak se zadíval na naši maminu a zjistil, že pro ní nic nemá - tak jí předal tu mašli, kterou byla krabička ozdobená. Pak se začal divně usmívat. Pochopil, že to přehnal... měli jsme z toho srandu, protože prostě slavil!
Dneska bych MDŽ klidně slavila, ale manžel na to není, tak půjdu a koupím si něco sama, udělám si radost a bude mi fajn. Taky dobrá inspirace pro ostatní...

Ula

Text neprošel jazykovou úpravou


TÉMA DNE 8.3. 2011: MDŽ - nosí vám manžel květiny?

A co vy milé dámy? Dostanete od partnera k dnešnímu svátku kytičku, nebo jste se společně rozhodli, že MDŽ jako „pozůstatek komunismu“ zásadně slavit nebudete? Takové je dnešní téma a vy máte možnost vyjádřit svůj názor ať už kladný, záporný, či velice kritický.

  • Slaví se u vás doma MDŽ?
  • Dostáváte od partnera květiny?
  • Pokud ano, jak jste slavily MDŽ v minulosti a jak jej slavíte dnes?
  • Vyvolává ve vás vzpomínka na oslavy MDŽ odpor?
  • Myslíte, že by měl být tento den znovu vyškrtnut z českého kalendáře?
  • Má podle vás tento svátek smysl, nebo vám připadá naprosto zbytečný?
  • Co si o MDŽ myslí vaši partneři?
  • Své názory a příspěvky mi můžete posílat již teď na e-mail redakce@zena-in.cz . Soutěžit tentokrát budeme o voňavou pěnu do koupele od AVONU a sladké potěšení - čokoládové srdíčko Modré z nebe od ORIONU.

.Srdce Orion