Dnes už se dá obchodovat opravdu úplně se vším. V londýnské aukční síni Christie's se bude dokonce dražit fotka se stopou slavného yettiho. Tu v Himalájích před padesáti lety pořídil alpinista Eric Shipton. Aby tehdy ukázal pro představu, jak je stopa velká, přiložil k ní horolezecký cepín. Tato fotka v novinách docela rychle obletěla svět, takže nepochybuji, že se dostala do ruky i vám.

 

Jistě si vzpomínáte, že stopa byla větší a širší než lidská noha, a tak nebylo pochyb, že se skutečně o yettiho jedná. Dokonce se později objevily i videa, která zachycovala kráčející velkou bílou „něco-jako-opici“, která se ohlížela po svém zachycovateli. Skoro to vypadá, že důkazů o jeho existenci je více než dost. To by mohlo i zvednout cenu fotografie.

 

Její majitelé zatím doufají, že se jim jí povede vydražit za cenu 2 500 liber, což je v přepočtu asi 100 000 korun. No, já bych si to za takové peníze nekoupila.

 

A co vy? Věříte na existenci yettiho? Nebo vám to celé přijde jako jeden velký podvod? Koupila byste si fotku jeho stopy? Kolik byste byla ochotna do takového suvenýru investovat? A co byste s tou fotkou potom dělala?

Reklama