Matka půjčila dceři auto, a ta z něj uělala hromadu plechu. Naštěstí vyvázla bez zranění a matka událost vyřešila po svém. Z vyplacené pojistky si nekoupila jiné auto, ale zařízení do bytu. A teď má klid.

car

„Tak jsem půjčila dceři auto a ona ho obrátila na střechu,“ řekla, jako by se nechumelilo. „Ale to víš, že ve mně byla malá dušička, když mi volala.“

„Žiješ, stalo se ti něco, máš něco zlomené?“
„Když ti volám, tak asi žiju, ne? Ale tvoje auto je na mraky.“
„Čert vem auto, hlavně, že jsi v pořádku, hned tam jedem.“

„Jak se to stalo, to musela jet jako blázen!“
„Ale ne, prostě nemá zkušenost,i no. Vyhýbala se na okresce nějaké dodávce, vjela na krajnici, a už to bylo. Naštěstí tam nebyl žádný strom a auto se převalilo do příkopu. Střecha zmačkaná, hnuté sloupky, ale holka byla připoutaná a vyvázla bez jediného škrábnutí. Auto je sice na odpis, ale je havarijně pojištěné, takže se z toho zase tolik nestřílí,“
mávla rukou nad hromadou plechu, která zbyla z jejího zánovního Citroena.

„Tak co, už máš auto?“ zeptala jsem se jí po čase.
„Ne, z vyplacené pojistky jsme dceři dozařídili byt. Potřebovala pračku, ledničku a nový koberec. A já jsem zjistila, že to jde i bez něj. Vlastně mám teď větší klid. Už jí nemám co půjčovat a nemusím se o ni bát. Třeba by příště takové štěstí neměla a já bych si celý život vyčítala, že se jí něco stalo kvůli mně. Když potřebuji někam nutně zajet autem, manžel mi půjčí svoje. Takže na tom holka ještě vydělala,“ zasmála se a převedla hovor jinam. 

Tak takové nervy bych chtěla mít! Já své dceři půjčuji auto jen velmi nerada. Vím, že se potřebuje vyjezdit a praxi bez řízení nezíská, ale stejně mám o ni strach.

Zrovna nedávno chtěla půjčit auto. Večer, do města vzdáleného asi sto kilometrů. Což o to, vede tam docela dobrá silnice, ale samý kamion, špatné počasí a tma. Strašně jsem se kroutila a musela jsem v jejích očích vypadat jako škrt. Vzpomněla jsem si na své začátky a ztrápený výraz tatínka, když jsem chtěla v jejích letech řídit. Teď už ho chápu.

Nakonec jsem jí auto půjčila, ale neusnula do chvíle, než pípla esemeska, že dorazila do cíle.

Reklama