Máte plnoštíhlou postavu a bojíte se, že na sebe ve svatební den nenajdete vhodnou róbu? Tak toho se dnes již bát nemusíte, v půjčovnách obléknou i takovou nevěstu, která nechce šaty, ale dává přednost kalhotám.

Paní Vízková z Evanie Complicité říká: „Oblékneme nevěsty až do velikosti 52. Samozřejmě také těhotné.“
K tomu dodává pan Vaňourek ze salonu Ornela: “Pro těhotné je nejvhodnější empírový střih, tzn. s podstřižením pod prsa a volně splývavou sukní.“ A k tomu dodává: “Vystouplé bříško lze také řešit speciálně střiženým korzetem a spodničkou, která lehce šaty přizvedne.“

Až si budete šaty půjčovat, ptejte se také na to, co vše je v ceně půjčovného. Mám na mysli hlavně zašpinění.

„Vyčistit lze prakticky všechno. Nevěsta by si měla šaty hlavně užít,“ říká Zoriana Stechnovičová z atelieru Della Sposa.
Ze salonu Pronuptia upřesňují: “Na trávu a běžné zašpinění jsme připraveni. Horší je to s červeným vínem.“
„Pojem „běžné zašpinění“ je někdy problém. Důležité je si uvědomit, že i po Vás přijdou zájemci, kteří chtějí mít šaty v naprostém pořádku. U extrémního zašpinění vyžadujeme příplatek,“ vysvětluje paní Vízková.

Proto, půjčujete-li si šaty, dobře si je prohlédněte, ale pozorujte i atmosféru v salonu. Svého času (ach, kdeže ty časy jsou), jsem jeden takový salon kvapem opustila. Jednak si mne asistentky delší dobu nevšímaly, v salonu byl lehce cítit odér z cigaret, a již zmíněné asistentky, za hlasitého štěbetání mezi sebou, opravovaly vrácené šaty – ano opravovaly je přímo v prostorách půjčovny, kam chodí klientela! To nebylo moc profesionální, co myslíte?

A na kolik Vás takové půjčovné vyjde? Většina půjčovného je kalkulována na čtyři dny. Běžné půjčovné se pohybuje tak od 1 900 Kč do 5 000 Kč. Při půjčení šatů z luxusní kolekce počítejte až s 8 500 Kč. Šaty si v některých salonech můžete samozřejmě i koupit. Vyberete si z nabídky od jednoduchých empírových šatů s květinovou výšivkou za 5 000 Kč, přes nápadité tylové šaty za 14 000 Kč až po luxusní dovezené róby za 30 000 Kč.

Co je ale dobré si v salonu uvědomit, je fakt, že dnes půjčovny nejsou jen pouhými půjčovnami. Za léta fungování vybudovaly síť partnerů poskytujících svatební servis. Stačí jen pomyslet na svatební prstýnky, výběr svatební kytice, místo, kde uspořádáte svatební hostinu, na výslužku, na svatební listinu…

Ptejte se, ptejte se, protože jen tak se můžete například dozvědět, že 

  • - svatební šaty se v půjčovnách upravují na postavu zdarma
    -  v síti partnerských prodejen u té které půjčovny fungují slevy 
  • - ve většině případů, dnes hotel/zámeček, kde pořádáte hostinu, nabízí apartmá na svatební noc pro novomanžele zdarma 
  • - svatební menu či bufet lze již pořídit od 300 Kč na osobu

- můžete nechat připravit pro zabalení výslužky nápadité aranžmá z vlnitého kartonu – jednotlivé krabičky jsou seskládané do tvaru dortu, dvou nebo třípatrového. V prvním případě je cena 800 Kč, v druhém 1 200 Kč. 
- svatební prsteny si můžete nechat pořídit na zakázku i z doneseného materiálu 
- fotky Vám dovezou ve svatební den zdarma na Vámi určené místo 
- si můžete nechat připravit i horoskop – který den je pro váš pár ten pravý, nebo horoskop partnerský
- si můžete objednat i ohňostroj, fakírské show, …

Reklama