Další rozbité manželství kvůli hraní automatů, další neveselý příspěvek k dnešnímu tématu. Tentokrát mi svou zkušenost zaslala čtenářka Blanka. Kvůli manželovi se dostala do hmotné nouze...

Vidina snadného zisku rozbila manželství čtenářce Blance. Kvůli hraní automatů její exmanžel přišel o práci a žebral u tchána s tchyní...


Milá redakce,

ačkoli jsem většinou jen čtenářkou, dnešní téma mě „donutilo“ k sepsání několika řádků. I když to asi nebude zrovna úsměvné čtení, cítím potřebu vás před hazardem varovat, a to důrazně.

Můj první manžel mu totiž absolutně propadl. Na začátku 90. let, kdy se naráz po hospodách začaly ve velkém objevovat barevné hrací automaty, se u nich začal objevovat i můj muž.

Zprvu jsem tomu nevěnovala moc pozornost, brala jsem to jen jako koníček, ale jakmile začal v automatech prohrávat celé výplaty, bylo zle.

Dnes už je závislost na hazardu dobře známou věcí, ale tehdy jsem se v tom dost plácala. Nedokázala jsem pochopit, proč toho prostě nenechá, proč jednoduše nepřestane do těch beden házet těžce vydělané peníze. Neustálými výčitkami jsem ho ale jen donutila se skrývat a hrát potají. Nejprve si půjčoval u kamarádů, pak v práci a nakonec prosil o peníze i moje rodiče (pod záminkou, že jsou pro rodinu)!

Když se mě táta s mámou opatrně ptali, proč že jsme v hmotné nouzi, když mi zrovna přidali, málem jsem se studem propadla.

I když jsme se hodně hádali a já, přiznám se, pomyslela na rozvod, dala jsem mu ještě šanci. Protože sliboval hory, doly, doufala jsem, že už to bude dobré.

Nebylo. Přestal sice chodit po práci do blízkých putyk s automaty, ale namísto toho se začal „házet marod“ v práci, aby mohl hrát, až přišel o místo. Já se to, pochopitelně, dozvěděla až s měsíčním zpožděním. Navíc prasklo, že už půl roku nesplácí hypotéku, takže z nás udělal prakticky bezdomovce!

To už bylo moc i na mě a společně s dětmi jsem odešla do malinkého bytu.

Dnes už má exmanžel za sebou dvojí léčení a vypadá to, že je z problémů venku. Děti za ním rádi chodí a alimenty platí vždy přesně a včas. Byla bych ráda, kdybych mu dokázala vše odpustit a třeba si sednout bez výčitek jen tak na kafe, ale zatím to nezvládnu, minulost je pro mě pořád moc živá.

Každopádně bych nejraději všechny hrací automaty vystřelila na Mars!!!

Blanka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. května 2012: Sázení

  • Sázíte? Hrajete nějakou loterii?
  • A pokud ne, vsadila jste někdy?
  • Jaký je váš vztah k hazardním hrám?
  • Je podle vás rozdíl, sednout si k výhernímu automatu, nebo podat sázkový tiket?
  • Kolik jste nejvíc vyhrála?

milkaSvé příspěvky formou příběhu mi posílejte na redakční e-mailovou adresu níže. Pokud chcete mít šanci na sladkou odměnu, třeba jako náplast na hráčské nervy, ať váš příspěvek dorazí do naší schránky nejpozději 3. 5. 2012 v 15.00 hodin a jeho délka je rovna nebo delší tomuto odstavci textu. A jaká že je ta sladká odměna? Jedna z vás za svůj „vsazený“ příspěvek získá pralinky I Lova Milka.

Reklama