A teď tu pro vás mám jednu pohádku ze života... Napsala nám ji čtenářka Padych o své dávné přítelkyni.

Někdy se to tak podaří... Moc děkuju za příspěvek, milá Padych. A pozdravujte kamarádku Marii!


Mám jednu dobrou historku, která se týká půjčování... Vím, že jste měli na mysli půjčování věcí a ne lidí, ale tohle je myslím tak povedené, že vám to musím napsat.

V dětství jsem se kamarádila s dívkou jménem Maruška, měla dvojče - sestru, která jí byla opravdu hodně podobná. Když pak byly holky větší a začaly chodit s klukama, stalo se, že se jim oběma líbil jeden, jmenoval se František. Jenže nezačal chodit s Maruškou, ale s Anežkou... Maruška byla smutná, že si nevybral ji, ale co mohla dělat? Jen sledovala, jak chodí s Františkem na rande sestra. Anežka měla ale takových „kamarádů“ víc, chodila s nimi na tancovačky a na procházky, a Marušce bylo Františka líto, protože nic netušil...

Jednou přišel František pro sestru na rande, ale ta nebyla doma. Než mohla Marie něco říct, popadl ji a začal ji líbat a pak spolu odešli ven. Povídali si a bylo to moc příjemné... Až na to, že Marie nenašla odvahu, aby se Františkovi přiznala, že není ta pravá sestra. Chtěla mu to říct, když ji doprovázel domů, ale taky na to nedošlo, byla tak omámená z jeho polibků, že se nezmohla na slovo. Říkala si, tak jsem si ho aspoň jednou „půjčila“... A nepřiznala to ani sestře.

Když příště František přišel, byly doma obě. Marie dělala, že se nic neděje, pozdravila a chtěla odejít, ale neprošlo jí to - František přiznal, že moc dobře věděl, že se vydávala za sestru, ale že mu to nevadí, protože se mu to moc líbilo. S Anežkou prý stejně byli jen kamarádi...

Tahle příhoda se stala před 43 lety. A ti dva jsou pořád manželé. Takže takové „půjčení“ může někdy i dobře dopadnout :-)

Padych

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne je: Co byste nikdy nikomu nepůjčila?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, kdo získá dárek: knížku Putování s knihou (autoři P. Kovařík, B. Frajerová).

pujc

Reklama