Martina byla od malička vedená k úsporám. Už od rodičů měla založený spořicí účet, na který jí nejdřív ukládali peníze oni sami, později vedení účtu i samotné spoření převzala. Do svých 36 let si dokázala uspořit celkem vysokou částku, i přesto, že plat nemá nijak vysoký. Sama moc dobře ví, jak je to dnes s pořizováním vlastního bydlení a později s důchody, takže si na našetřené peníze dávala velký pozor a nechtěla do úspor příliš sahat.

640b034a8fd51obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Co se týká vztahů, nikdy neměla moc štěstí na partnery a s nikým nevydržela příliš dlouho. Až poslední vztah se dle jejích slov povedl a konečně našla někoho, s kým si myslela, že by mohla být do konce života. Našli si společně byt, vše platili na půl, užívali si život, včetně dovolených a jiných radovánek.

„Mužům jsem po mých bývalých vztazích moc nedůvěřovala, ale k Martinovi jsem si vybudovala obrovskou důvěru. Byla jsem si jistá, že mi do života přišel jako spřízněná duše po všem, co mi nevyšlo a navíc ta shoda jmen, myslela jsem si, že to není náhoda. Říkali jsme si vše a nikdo z nás neměl žádné tajemství, tedy to jsem si alespoň myslela,” komentuje Martina.

Martina pokračuje ve vyprávění: „Martin po pěti letech vztahu přišel s návrhem investice. Zněl dost naléhavě a tvrdil, že je na to teď nejlepší doba. Měl spoustu dobrých argumentů, všechno mi to dávalo smysl, ale horší bylo, že na to chtěl použít MOJE úspory. Což mě tedy zpočátku zarazilo, ale říkal, že do toho vloží i ty své a že se nám to všechno vrátí. Věřila jsem mu.”

Martina bez okolků peníze ze spořicího účtu vybrala a Martinovi je poskytla. Nejspíš ji ani nenapadlo, co všechno se může stát a zkrátka moc nepřemýšlela.

„Nechápu, proč jsem se někoho nezeptala, nesvěřila nebo se snad tím víc nezamyslela. No, abych nechodila kolem horké kaše, poskytnuté peníze vzal a zmizel. Je to už měsíc a on i všechny peníze jsou pryč. Od jeho kamaráda jsem zjistila, že mi celý vztah lhal, hrál automaty a moc chytře to skrýval, to bylo jediné, co mi řekl a dál se se mnou nechtěl vybavovat. Nic jsem nepoznala a díky mé blbosti jsem přišla o všechny peníze, které jsem si šetřila celý život. Přijde mi to jak z blbýho filmu, bojím se zavolat jeho rodičům a vlastně to komukoliv říct. Pravdou je, že teď nemám ani na jídlo, protože čekám na výplatu a veškeré úspory jsou pryč, asi se budu muset odhodlat a někomu se svěřit. Nevím, jestli mám dřív brečet, nebo si nadávat, jak moc blbá jsem,” ukončuje Martina.

Zdroj: respondentka Martina

Čtěte také: