Puerto de la Cruz mělo v historii svůj strategický význam. Nejdříve se tento přístav nazýval Puberto de la Orotava. Kromě významného přístaviště bylo toto město také místem lázeňským a rekreačním. Už v roce 1892 zde byl otevřen první grandhotel Taoro. V padesátých a šedesátých letech minulého století nastal stavební a společenský boom, město se změnilo v krásné turistické letovisko s krásnými domy, obchody a restauracemi.

 

 

Puerto de la Cruz dnes působí jako moderní přístav s historickými domy, památkami a je rájem pro turisty. Pokud se nejdete koupat k moři, pak najdete v samém centru města bazénový komplex, kde si můžete užívat celý den bazénů, skluzavek, příjemných barů a lenošení na lehátkách. Toto město nezve své návštěvníky jen ke koupání, v podvečer, kdy je příjemný chládek, můžete vyrazit na hezkou procházku. A je co obdivovat!

Procházku můžete začít u starobylé pevnosti Castilla de San Felipe. Tato pevnost vás přenese do dávných dob, kdy sloužila k obraně města. Kousek od pevnosti je krásné náměstí Plaza del Charto, je zde velmi živo, samé obchůdky, zahradní restaurace vás lákají k příjemnému posezení. Na náměstí navazuje klasická promenáda Calle de Quintana. Na promenádě potkáte spoustu kavárniček a restaurací a pěkných obchůdků, kde koupíte krásné suvenýry.

 

 

Co ještě můžete zajímavého vidět v tomto romantickém městě?

 

Rozhodně stojí za to navštívit vodní areál Lago de Martiánez. Na jeho vzniku se podílel slavný kanárský architekt César Manriques. Rozloha areálu je cca 30 000 metrů čtverečních. Určitě si to užijete, bazény s mořskou vodou, fontány, lávové ostrovy, odpočinková místa, zelené trávníky, sochy, restaurace… To všechno čeká na vás!

 

Dalším místem, kde se nebudete nudit, je obrovský zábavní park Loro Parque. Nalézá se přímo ve městě, dostanete se k němu ze všech míst ostrova, protože z parku sem svážejí návštěvníky speciální autobusy. Je to místo především pro rodiny s dětmi. Bazény, zajímavá zvířecí show a atrakce, to vše zve k návštěvě tohoto parku.

 

Jak se dostat na Tenerife?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.