Bylinky, čajíčky, bylinná kosmetika... prostě vše, co je alespoň trochu spojeno s „léčivým rostlinstvem" moje kamarádka Terka zbožňuje. Kupuje si extra bylinné čaje, prověřuje jejich účinky na zdraví, na psychiku, na pleť a všelijak jinak se v tomhle „oboru" vyžívá.

A tak zhruba před dvěma lety slavila své narozeniny. Všichni kamarádi znalí její čajové-bylinkové vášně se snažili potěšit ji těmito a podobnými dárečky. Mezi balíčky se od jedné známé objevila i krabička čaje určena pro lidi narozené v Terezčině znamení horoskopu stejně jako ona. Směs bylinek měla právě tyto osoby potěšit a udělat pro ně to nejlepší.

Jednou večer se tedy Terka uvelebila v křesle a začala si vychutnávat šálek onoho čaje. Nemohla si ho vynachválit... ovšem jen do rána druhého dne, kdy vstala a podívala se do zrcadla. Její jemný obličej se ztratil bůhvíkam, její čistá pleť byla také už jen minulostí. Ze zrcadla na ni zírala hlava velikosti přerostlé tykve a ještě ke všemu poďobaná jak puberťák. Při tomto pohledu se Terka málem začala hroutit. Poté, co se alespoň zlehka vzpamatovala, snažila se tu osobu v zrcadle zamaskovat co nejvíce. Výsledek byl: pubertální dýně s make-upem. Co dělat... Načesala vlasy co nejvíce do obličeje, nasadila sluneční brýle a vyrazila do práce. Celý den v práci se dělala malou a ještě menší, popř. se tvářila, že v kanceláři není vůbec... A odpoledne, jen co přišla domů, našla krabičku „zázračného" čaje, který okamžitě skončil v popelnici. Dodnes prý vidí jeho obal...

Jestli to byl úmysl dárkem ublížit nebo to byla jen nešťastná náhoda a nepředvídatelná reakce na některou bylinku, to už asi nevyřešíme. Každopádně vím, proč horoskopům nevěřím. :-)

Vaše Heather


Milá Heather,
bůh ví, co do toho čaje nějaký šarlatán namíchal. Jestli to byl úmysl, což se mi věřit nechce, tak to byl hodně blbej fór.