Po rolích pubertálních výrostků a rádoby dospělých teenagerů, které si herec Jiří Mádl (21) zahrál ve filmech Snowborďáci, Rafťáci a teď nově také v Dětech noci, přichází radikální změna. Sympatický Jihočech z Prachatic se objeví v pohádce Peklo s princeznou, a to rovnou jako princ.

„Vždycky, když někomu řeknu, že budu hrát prince, hned se začne smát,“ tvrdí s úsměvem na rtech Jirka, pro kterého je to první příležitost zahrát si roli v pohádce. „Já se na to ale strašně těším. Je to pro mě šance zahrát si konečně jinou roli, než jakou běžně dostávám,“ prozradil potěšeně.

V pohádce, která by se v kinech měla objevit 29. ledna příštího roku, si kromě Jiřího Mádla zahraje také Tereza Voříšková roli princezny nebo Filip Blažek roli principála.

Zamilovaný Ubr vynesl festivalovou cenu
Ve čtvrtek 25. září vstoupí do českých kin zatím poslední film, ve kterém si Jiří Mádl zahrál roli Ubra, a sice Děti noci režisérky Michaely Pavlátové. „Ubr je takový ten nedovychovaný, nekultivovaný kluk, který to má ale v hlavě a v srdci naprosto srovnané,“ popisuje talentovaný herec svoji roli.

„Jediné, v čem se s ním ztotožňuji, je zamilovanost do Ofky (Martha Issová - pozn. aut.), kdy on nevidí, neslyší, jen se jí snaží pomoct. I přesto, že může mít hezčí holku, která by ho chtěla. Jeden čas jsem na tom byl podobně jako on, ale to už je za mnou,“ svěřil se Mádl, který za roli Ubra získal na MFF v Karlových Varech cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Reklama