Ministryně vlády ČR pro lidská práva a otázky národnostních menšin Džamila Stehlíková (SZ) svým návrhům musí skálopevně věřit nebo musím mít mimořádně hroší kůži. Některé její návrhy a postoje totiž vyvolávají bouřlivé reakce.

 

Vysloví-li se k problematice, která se týká Romů, okamžitě následuje řada ostrých protireakcí i urážek. S nepochopením se také setkal její nápad sankcí za fyzické trestání, aniž by jej měla šanci více osvětlit. Média jej hned populisticky rozcupovala, takže se lidé nikdy skutečně ani podstatu záměru neměli šanci dozvědět. Na nepochopení narazila, když navrhovala zavést kartičky pro těhotné ženy, které by jimi mohly například prokazovat své právo na sezení v prostředcích městské hromadné dopravy.

 

Snad jediné, v čem je většina české společnosti liberálnější než ministryně, je eutanázie. Zatímco stále více lidí si její legalizaci dovedlo představit, Stehlíková ji odmítá, protože: „…podle svědectví lékařů žádný pacient, kterému je poskytnuta kvalitní péče o tělo a duši, o eutanázii nikdy nepožádal.“

 

V nejbližších dnech přivítá ministryně Džamila Stehlíková ve své pracovně redaktora magazínu Žena-in, který s ní udělá interview o zmíněných tématech. Máte další otázky, které byste jí chtěly položit? Sem s nimi! Pokud nebudou urážlivé, vulgární, rasistické apod., redaktor ty nejzajímavější ministryni položí. A ta slíbila, že je všechny zodpoví. Své dotazy či náměty k rozhovoru napište do diskuse pod tímto článkem nebo na e-mailovou adresu autora, k níž se dostanete, kliknete-li na jeho jméno pod článkem.

Reklama