Máme pro vás povodňovou aktualitu od čtenářky s nickem ekleinovka. Podívejte se, jak se jindy klidný potok proměnil v dravý proud, který bral těžké klády jako sirky. Držte palce, ať se voda konečně uklidní a vrátí do svého koryta!

n

Hezké dopoledne přeji, u nás se včera spustil pořádný liják, a tak namísto úvah ohledně plavek to chce pořádné holínky a pláštěnku. Už v noci ječely sirény a svolávaly hasiče k čerpání vod ze zatopených sklepů. Náš „potok“ se změnil v dravce a jeho hladina splavila půl pole okolo a vlna projela několika zahradami. Řeka je samá peřej a zatopila opět zahrádkářskou osadu. Bere s sebou včechno, dívala jsem se, jak těžkou kládu brala jako sirku.

m

Je mi těch lidí líto, loni je to spláchlo i s chatkami, letos pohroma nanovo. Prší dál, televizní štáby se tu střídají - ale k čemu? Podat hlášení o škodách ? Lépe je nabídnout pomoc. Tak držte palce, ať už se drží ve svém korytě a poklidně šumí.

ekleinovka

Milá ekleinovko, díky za zpravodajství z vašeho kraje. My bydlíme sice na kopci, ale i tady se silnice proměnila v divokou řeku, která sahala autům po „břicho“!

Text nebyl redakčně upraven

Jak to s vodou vypadá u vás, milé čtenářky? Napište nám do diskuse!

Reklama