Ačkoli ji nikdo nevítá s nadšením, každý se s ní alespoň párkrát za život setká. A většinou to bývají setkání, která nechceme opakovat. Otázka je: co je to? Ano, ptám se správně zájmenem „co“. Nejedná se totiž o osobu, ačkoli k tomu mohl začátek textu svádět. Řeč je tady o bolesti.

Bolest je reakce těla, která se nám snaží napovědět, že něco s naším zdravím není v pořádku. Mezi nejčastější bolesti patří bolesti zad a hlavy. A jak už to tak bývá, začneme zpravidla pociťovat bolest v situacích, kdy se nám to vzhledem k okolnostem vůbec nehodí. Bohužel, bolest nemůžeme žádným zázračným tlačítkem přepnout nebo přesunout na jindy. Musíme se s ní poprat teď a tady. Proto pro většinu z nás představují první pomoc hojně užívaná analgetika. Ptali jsme se vás tedy, jaké druhy analgetik při jakém druhu bolesti využíváte.

valetol

Z výzkumu, který probíhal na webu zena-in.cz a kterého se na přelomu dubna a května zúčastnilo  přes 800 respondentů, vyplývá, že pouhých 5 % netrápí žádné bolesti. Zbytku dotazovaných pak nezbývá nic jiného, než si nějaký lék proti bolesti pořídit a tiše závidět.  66 % lidí zná volně prodejný lék VALETOL®, který obvykle používají jako účinné analgetikum při bolesti hlavy, zubů a menstruačních bolestech. Ale jde mimo jiné použít i při bolestech pohybového ústrojí, při migrénách nebo například při bolestech doprovázejících chřipku a nachlazení, což málokdo z respondentů věděl.

Nákup a především výběr léku však není jen tak. Výzkum odhalil, že téměř polovina dotázaných žen dá především na svou vlastní předchozí zkušenost. Tedy sází na to, že lék již mají vyzkoušený a kupují ho nadále. Pokud si nevědí rady, osobou, od které si nejčastěji nechají pomoci s výběrem léku, je lékárník. 39 % dotázaných se také nechá ovlivnit televizní reklamou nebo letákem a pro stejné procento je důležité, zda je lék českého původu. Jen pro pouhá 4 % respondentů, kteří v anketě odpověděli, je významným parametrem cena výrobku.

A co je důležité při nákupu analgetik pro vás?

Reklama