„Když jsem otěhotněla, měla jsem trochu strach z toho, co se bude dít. Moje kamarádky už děti měly a rozhodně mě neušetřily podrobností z porodního sálu. Některou nastřihávaly, jiná rodila 17 hodin, další dostala infekci do jizvy. První tři měsíce jsem trávila v obavách, ze kterých mi nebylo vůbec psychicky dobře. S manželem jsme spolu byli teprve dva roky a užívali si ještě zamilovanost a euforii z očekávaného dítěte. Byl to on, který se mnou po večerech brouzdal po internetu a hledal pozitivní zkušenosti s porodem. Nakonec jsme jich našli docela dost. Mezi jednou ze základních zásad bylo nestresovat se během těhotenství, naopak si ho užívat. Uvědomila jsem si, že jsem na rozdíl od mnohých maminek ve výhodné pozici. Mám milujícího manžela, čekáme plánované dítě, nemusím se starat o finance. Podle rad jsem se naučila meditovat, správně dýchat, poznávat své tělo… a s manželem jsme měli sex, kdykoliv jsem měla chuť.

se.jpg
Foto: Shutterstock

Je to k nevíře, ale porod proběhl opravdu bez komplikací. Kryštůfek byl venku ani ne za hodinu. Sice jsem se trochu sama od sebe natrhla, ale lékaři mě nenastřihávaly, rodila jsem na všech čtyřech a samozřejmě, že to bolelo, ale vůbec ne tak strašně, jak jsem na začátku těhotenství obávala. Když na to teď s odstupem času vzpomínám, vlastně mi ta bolest přišla docela hezká.

Den po porodu už jsem byla úplně fit. Kryštof byl a stále je hodné miminko, takže jsem se i vyspala. Samozřejmě mi hodně pomáhá manžel, dnes už třeba i mléko odstříkám a v noci vůbec nevstávám a krmí on. Po čtyřech týdnech už jsem se cítila dobře i tam dole. Nejprve jsem hledala, jestli se mi při sexu nemůže něco stát, pak jsem se rozhodla napsat do jedné diskuze, abych zjistila zkušenosti ostatních matek. Takové reakce, které následovaly, jsem vůbec nečekala.

Psaly mi, že si z nich určitě střílím a jsem divná. Nadávaly mi do zvrácených kurev a některé mě dokonce podezřívaly, že jsem chlap, který chce zjistit, jestli může spát po porodu se svou ženou. Byla jsem z toho úplně v šoku. Rozhodla jsem se, že to nenechám jen tak a další týden jsem se při kontrole zeptala svého lékaře. Ten mi řekl, že je vše individuální, ale samozřejmě mě upozornil, že by doporučil počkat až po šestinedělí z důvodu infekce. Zahojená jsem ale byla dobře.

S manželem jsme nakonec měli první sex čtyři týdny po porodu, nic mě nebolelo a cítila jsem se skvěle. Byla bych ráda, kdyby takových příspěvků, jako je ten můj, bylo na internetu více. Negativní zážitky jak s porodu, tak z šestinedělí si můžete přečíst všude. Je to logické. Ženy mají spíše potřebu svěřit se s negativní zkušeností než s tou pozitivní. A tak to bývá v online světě se vším. Znovu ale opakuji, vše je věc individuální, a to se týká i porodu či sexuality.“

Reklama