..Jaro je tady, sláva!! Vzpomněla jsem si na jeden zážitek z toho loňského..

Vrátila jsem se tenkrát z dvoudenní návštěvy u příbuzných a co vidím? Na mém balkoně je ptačí hnízdo.
Vytvořené ze suché trávy a listí. Jako tmel posloužila hlína z květináče, všude kolem jsou hrudky. A v hnízdě je už dokonce vajíčko. Ale jeho obyvatelka si lítá bůhví kde. Tak nevím, nemám ji nabídnout spolupráci a vajíčko zahřívat? Pak jsem ji uviděla.

Snažila jsem se co nejtišeji otevřít dveře, musím přece občas pořádně vyvětrat... Chvilku jsme na sebe koukaly, nezdála se mně vyděšená. Ale najednou frk, byla pryč. To jsem tomu dala, pomyslela jsem si. Snad to vajíčko neopustí. Každou chvilku jsem na balkon nahlížela. Ale vrátila se. Tak jsem si říkala, je to dobré, určitě si zvykne na otevírání dveří. Musím zalívat kytičky a v létě mívám dveře otevřené. Ale raději jsem tam šla, až když se opět vydala za potravou. A vida, vajíčka už jsou dvě. To je tedy kabrňačka! Dumám, copak je to za ptáčka?

Usoudila jsem, že se jedná o kosí samičku. Nechávám ji v klidu. Ale dole na mne někdo zazvonil, tak jdu automaticky k balkonu vyhlídnout, kdo to je a frk..Kosice prudce vzlétla. No však se zase vrátí, už tu má přece rodinu. Těšila jsem se, že budu pozorovat malá holátka, dívat se, jak je ptačí mamina krmí, učí létat..Po chvilce znova nakukuji. Ale co to? Hnízdo je prázdné. Nikde ani skořápka, jako by si vajíčka odnesla. Nemám psa ani kocoura, že by si smlsli, já to nebyla, nebyl tu ani žádný jiný člověk, ani nebyl silný vítr. Jediné vysvětlení je, že kosice se u mě necítila bezpečně a vajíčka někam odnesla. Jak to dokázala? V drápkách? Nebo snad v zobáčku? To už se asi nikdy nedovím.

Jedině snad nějaký odborník by mě mohl dát odpověď na mou otázku. Pátrám očima po okolí zda se neusadila někde poblíž, ale marně. Lituji , že neumím ptačí řeč, mohly jsme se domluvit. Žížalky bych jí nosila.. Prázdné hnízdo na balkoně zůstalo. Bude mít letos novou obyvatelku??? Bylo by to krásné, kdyby se u mě usadila a vyvedla mladé..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama