Lékaři věří, že mají drobná zvířata blahodárné účinky na člověka. Proto psychiatrická nemocnice shání cokoliv, v čem by mohla morčata a králíky ubytovat. Na seznamu jsou kovové regály, plastové klece, kotce, proutěné koše, ale i obojky. Přispět můžete i po finanční stránce.

„Jsme oddělení hipoterapie Psychiatrické nemocnice Bohnice. Věříme léčebnému působení zvířat na člověka. Věnujeme se pacientům v rámci hipoterapie a zooterapie. Tyto terapie jsou nezastupitelným podpůrným prostředkem pro naše pacienty. Zvíře mnohdy pomůže a podpoří pacienta v léčbě tam, kde slova ztrácí význam. Naší terapeutickou rodinu tvoří koně, psi, králíci, morčata, kocouři, kozy a ovce.“

„Aktuálně sháníme materiální podporu pro vytvoření nového zázemí pro malá zvířata. Nový domov poskytne našim milým čtyřnohým terapeutům kvalitní prostor pro odpočinek a zároveň pacientům usnadní a zpříjemní péči o ně. Pokud máte doma např. nevyužitou klec pro králíky a rozhodli byste se nám ji darovat, tak ji plnohodnotně využijeme v novém zookoutku.
V případě vašeho zájmu přikládáme podrobný seznam věcí, které bychom rádi získali formou sbírky. Uvítáme i finanční podporu. I malé částky mají smysl!“ prosí nemocnice na Facebooku.

Reklama