pstruh s pečenými brambory

Další tip na velice rychlý, chutný a zároveň zdravý oběd. Rybu máte hotovou za pár minut, brambory se upečou téměř bez vaší práce. A výsledek? Výborné jídlo plné chutí.

Chcete opravdu zkrátit přípravu na minimum? Kupte si filety z čerstvého pstruha. Z těch jen prsty nebo pinzetou vytahejte případně kostičky a můžete tepelně zpracovat. Kdo je zručnější a s rybami už má praxi, může koupit celého pstruha a vyfiletovat ho sám. Výhodou je nižší cena a hlavně rybí kostřičky na vývar.

Brambory použijte přílohové.

Suroviny

  • 4 rybí filety
  • 8 středních brambor
  • sůl a pepř
  • máslo
  • olivový olej
  • česnek podle chuti
  • svazek jarní cibulky

Postup

Brambory si důkladně omyjte a rozkrojte na čtvrtky. V misce smíchejte olivový olej, sůl, česnek, případně trochu kmínu. Připravte si čtverečky z alobalu. Tak velké, aby vám do každého čtverečku vyšly dvě brambory. Potřete alobal směsí oleje s kořením a naskládejte na něj brambory. Ty také potřete kořeněným olejem. Důkladně zabalte.

Bramborové balíčky naskládejte na plech a dejte péct do trouby. Pečte na 170 °C, asi 30 minut. Doba pečení může být i delší, podle velikosti brambor. Já jsem pekla v ETA Pečence, 40 minut.

Až jsou brambory měkké, začněte připravovat pstruha. Bude to bleskovka.

Filety z obou stran ochuťte solí a pepřem. Opečte na pánvi s máslem a lžící olivového oleje. Z každé strany postačí dvě, tři minutky. Aby ryba zůstala šťavnatá a nebyla vysušená.

Na talíři podávejte rybu s brambory, hustě posypané na kolečka nakrájenou jarní cibulkou. Pro chuť můžete jarní cibulku lehce opéct ve výpeku z ryb.

Dobrou chuť přeje Elly.

Bramborové obědy a večeře jsou IN! I na našem magazínu...

klobásky s brambory

pečené brambory

pečené brambory s dýní

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama