Minulý víkend jsme si s rodinou připravili výborný oběd. Už dlouho jsem apelovala na všechny členy rodiny, že vůbec nejíme ryby, přitom jsou tak zdravé. Nejprve všichni brblali, že neexistuje, ale myslím, že v konečné fázi jsem je přesvědčila, že ryby mohou být i chuťově velmi dobré. Také jsme spolu konečně strávili u jídelního stolu více času kvůli odstraňování kostí z ryby. Docela jsme se nasmáli. :-)

Tady je můj recept. Udělala jsem pstruhy na žampiónech. Pro 4člennou rodinu potřebujeme:

4 pstruhy
Sůl
1/2 citronu
Petrželku
3 lžíce oleje
1 cibuli
150 g žampiónů
20 g másla
1 dcl bílého vína

Pstruhy osolíme, naplníme kousky oloupaného citrónu a nasekané petrželky a vložíme na nakrájenou, na oleji zpěněnou cibuli a pečeme po obou stranách. Při dopékání přidáme žampióny nakrájené na plátky, máslo a 1 dcl vody či vína. Měkké pstruhy podáváme s různě upravenými brambory (v našem případě s kroketami) a se zeleninovým salátem.

Bylo to vynikající a můžu jen doporučit.

– wewika


Soutěž Kuchařinky, kuchařky...

Vzhledem k tomu, že receptů přišlo velké množství, nestihli jsme je dnes uveřejnit do plánovaných 10.30 hodin. Proto jsme se rozhodli soutěž prodloužit do zítřka 15.00 hodin! 

Výhru, stylovou keramickou mističku Knorr, HERA Kuchařku, dietní čaj Wellness, balíček 30 ks žvýkačkových dražé Mentos a kávové bonbony Alpenliebe tedy získá soutěžící, pod jehož receptem (novinkou) bude v úterý 21. 10. 2008 v 15.00 hodin nejvíce diskusních příspěvků.

Přejeme dobrou chuť a hodně štěstí při soutěžení!

Reklama