O psu Beníkovi nám napsala čtenářka malinke-kote. Ten má rád procházky a dobroty, ale psí salon by asi neocenil. Více v příspěvku.

Moc děkuju i za tento příspěvek, malinke-kote. Ať vám pejsek dělá radost, přeju pěkný den.


Přeji všem pěkný den,

určitě všici víte, že mám doma psa a tak jsem nemohla odolat a musela jsem přispět krátkým příspěvkem na dnešní téma. Ráda bych tedy i kočičku, ale tu mě přítel nedovolí a tak mám ke svému pejskovi ještě křečka. Mám ráda zvířátka, a proto bych jich tu klidně měla ráda více, ale bohužel to nejde nejen z finančního hlediska ale také i časového.

Náš Beník je až moc chytrý, ale dělá ze sebe akorát tak hlupáka. Povely dělá, jen když se mu chce a hlavně když za to něco dostane. Ze začátku moc žádné odměny nechtěl ani piškoty moc ne. Teď je na to ujetý a každý ráno, když přítel vstává do práce a přijde s ním z venku tak si sedne k lince a ví, že tam jsou piškoty a už čeká. Udělá pro ně první poslední. Občas ho i provokuji a řeknu všechny povely, než mu ten piškot dám :-) Dělá pouze základní povely, které jsou: sedni, lehni, dej pac a popros. Ostatní dělat nepotřebuje. Na zůstaň neposlouchá protože vidí že mám dobrůtku takže zůstane tak vteřinu a pak rychle běží za mnou :-D

Pro něj je hlavně i odměna to, když může jít na svojí zahrádku. Na to se vždy těší. Zrovna dnes ráno si ho vyzvedli přítelovi rodiče a šli s ním na zahrádku, protože já musím bohužel k zubaři tak ať tu není sám doma, neboť on to neumí :-( Také miluje procházky, takže pro něj je vlastně odměna vše. Ať už různé dobrůtky, které poslední dobou vyžaduje víc a víc, tak také procházky, zahrádka ale i třeba výlet. Rád se prochází někde a když jdeme jenom vyvenčit kolem baráku tak vám začne trucovat u vchodu že nejde domu, že se chce procházet. Takže musíte jít a projít s ním barák alespoň ještě jednou.

Jedinou odměnou, kterou by neocenil je psí salon. Nevím ani co by tam dělal. On nemá rád česání, koupání a další věcičky. Ano občas ho vyčešeme, ale to musíme jít na jeho kámen, kam chodívá už od mala a vykoupat, lépe na zahradě než doma. Zato sestry pes ten by asi psí salon si užíval. Jak si jde foukat sestra vlasy, tak musí vyfoukat napřed i jeho. Česání - to on miluje, rozvalit se na balkoně a vyčesej mě.

Zato náš křeček má rád, když mu sem tam dám oříšek a nebo sušený banán. To je pro něj veliká odměna. Kdysi jsme měli také andulky, tedy spíše sestra. Měli jsme asi tři po sobě. Pokaždé když umřela, chtěla novou. Všechny měla tak vycvičené, že jsem se sama divila. Andulky jsme měli neustále puštěné. Zavřít klec - to byla tragédie. Taky to tak trochu doma vypadalo a muselo se dost často uklízet :-) ale to nevadí. Milovala jablíčko a hlavně hezky z pusy. To jí chutnalo nejvíce. Vykoupat se hezky v misce, to byla pro ni také velká zábava. Dokonce i poslední andulka mi přišla zvláštní. Sestra byla ve škole a cítila prostě, že andulka umírá že musí ze školy odejít dříve. Tak šla, jela domu, vzala andulku do ruky a andulka jí vzápětí umřela v ruce. Jak kdyby čekala na to, aby se s andulkou naposled rozloučila a pochovala.

Užijte si dnešní den se zvířátky. Já si Beníka užiju až přijdu od zubařky. Budu muset ještě ke všemu pro něj až na zahradu :-) Tak snad nebude pršet.

malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Tématem dnešního dne je: Jak odměňujete své zvířecí mazlíčky?

  • Máte doma nějaké zvíře? Jaké?
  • Co na něj zabírá, máte nějakou vyzkoušenou věc?
  • Čím ho odměňujete - jídlem? Procházkou? Návštěvou psího salónu? Nebo třeba výletem?

Jednou z odměn může být samozřejmě jídlo - slibujete někdy zvířatům za odměnu piškot? Nebo nějakou jinou dobrotu? Jedna z vás má šanci získat skvělý dárek za svůj příspěvek!

laskaPartnerem tématu je firma Pedigree, která má pro vás úžasnou nabídku!

Jedna ze čtenářek získá speciální odměnu od partnera: Balíček s pamlsky Pedigree v hodnotě 1 000 Kč! Tak neváhejte a pošlete nám svůj příspěvek do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ODMĚNA.

laska

Projekt: Odměňte je za lásku!

Květen je měsíc lásky. Rozdávat lásku se vyplácí v jakékoli podobě, protože život bez lásky nestojí za nic. Lásky k druhému člověku, k partnerovi či partnerce. Láska však má mnohem více podob, může jít i o lásku k sobě samému nebo o lásku ke čtyřnohým mazlíčkům...

Odměnte svého mazlíčka za lásku, kterou vám dává pocítit každý den! Nová prodejní aktivita s názvem „Odměňte je za lásku!“ je založená na poskytnutí slevy na celé portfolio Mars Petcare. Aktivita v tematickém duchu Máj - lásky čas bude probíhat přibližně od 15. dubna do 31. května 2013 formou slevy na kvalitní značkové produkty Pedigree, Frolic, Chappi, Perfect Fit, Whiskas, Kitekat a Dreamies ve vybraných řetězcích.

Reklama