Kdo má doma psa, moc dobře to zná. Kdykoli kdokoli z rodiny něco žvýká a polyká, upřeně na něm visí dvě smutné oči jeho čtyřnohého přítele. Psi jsou zkrátka vždy při chuti a zcela bezostyšně loudí, škemrají, kňučí a jsou schopni vám závidět i Penicilin, který si vkládáte do úst při angíně.

Slabší povahy takovému nátlaku odolávají jen velmi těžko a dopřávají svému miláčkovi pamlsky v míře, která je pro něj mnohdy až nebezpečná. Většina psů totiž nemá záklopku a jsou schopni se až neskutečně přežrat. Takovéto stravovací návyky – či spíše zlozvyky – pak mají za následek obezitu a s tím spojenou celou řadu zdravotních problémů.

Rozumný páníček tedy škemrajícím psím očím nepodléhá, ale v zájmu pevného zdraví a dobré kondice by měl dbát na zdravou a vyváženou stravu svého chlupatého kamaráda.

Jednou z možností, jak se postarat o psí misku, naplněnou kvalitním pokrmem, je suché krmivo PURINA, které plně nahrazuje klasickou stravu pro psy a kočky.

Nyní přichází na trh novinka od PURINY – Purina Beggins. Jsou to šťavnaté slaninové pásky s různými příchutěmi: slaninová, sýrová či s příchutí krocaního masa. Záleží jen na tom, čemu dává váš pejsek přednost, a máte pro něj zajištěnu vynikající, lahodnou pochoutku v podobě měkkých slaninových pásků. Ale pozor! Purina Beggins není určena ke kompletní psí stravě! Tyto měkké slaninové pásky slouží jako pamlsek či odměna a vždy si přečtěte informace na obalu. Ani této pochoutky by totiž váš pes neměl zkonzumovat mnoho.

Další novinkou, určenou k psímu mlsání, je Purina Picnic, která obsahuje 55 % masa, a tím dosahuje u psů skvělé odezvy.

 

Pamlsků a dobrůtek pro naše miláčky je na trhu celá řada. Při výběru buďte opatrní, protože  všechny nesplňují nároky, které je potřeba zajistit, aby vývoj a život nejlepších přátel člověka byl spokojený, vyvážený, aktivní a hlavně zdravý. Na trhu je celá řada po „domácku“ vyráběných pamlsků, ze kterých se někdy lámou velmi ostré odštěpky, které mohou psa poranit.

Všelijaké žvýkací kousky pak mají ještě jeden neopominutelný důležitý účinek – totiž péči o chrup. Při žvýkání se odstraňují různé usazeniny na zubech, a tím se zabraňuje potížím se zubním kamenem apod.

V každém případě lze říci, že s výrobky značky PURINA budete u svého pejska naprostými jedničkami. Dopřejte mu to nejlepší, co lze. Odměnou vám bude veselý společník, nadšený kamarád pro různé hry i přítel do nepohody. Protože pes vás nikdy nezklame a nezradí. Pes vás miluje takového, jaký jste. A za to si určitě zaslouží něco víc, než jen zbytky od vašeho stolu. :o))

 O dobroty pro své chlupaté miláčky můžete soutěžit zde!!!

  
Reklama