Malířka a moderátorka Iva Hüttnerová (59) měla za svůj život hned tři drsnosrsté jezevčíky. Poté, co jí poslední zemřel, se rozhodla, že už si nikdy žádného pejska nepořídí. Jenže dcera to nakonec vyřešila za ni. Vybrala si čtyřnohého miláčka z útulku, a tak mu teď Iva dělá babičku.

 

„Je to náš miláček," rozplývala se nad dceřinou dogou moderátorka. „Dcera si ji vzala s přítelem z útulku. Já jsem k tomu byla ze začátku hodně skeptická, že si berou takového velkého psa, ale během čtrnácti dnů jsem si ho zamilovala. Jelikož mu dcera dělá maminku, tak já jsem vlastně jakoby jeho babička. On ke mně často chodí, abych mu dala piškotky, vařím mu, dostává kosti, takže teď se z něj můžu zbláznit," směje se Iva.Iva Hüttnerová

Jelikož měla tato herečka a výtvarnice známá z pořadu Domácí štěstí celý život malé psy, kteří navíc zlobili, bála se, jak se bude velká doga chovat.

„Moji tři malí drsnosrstí jezevčíci byli vždycky neposlušní. Vyžadovali od každého respekt, a to za jakoukoli cenu," zavzpomínala Hüttnerová. „Třeba náš poslední jezevčík kousal každý den listonošku do lýtka, vyvolával neustále konflikty a neposlouchal nás.“

 

„Já jsem z něho byla úplně vyřízená. Mile mě tudíž překvapilo, že ta doga nevyvolává vůbec žádné hádky. Ona je totiž tak veliká, že nemá zapotřebí podobné věci dělat. Na malé zamindrákované psy se kouká z výšky, je vychovaná, na slovo poslechne a nikdy nedělá nic, co se nemá."

 
Iva se také bála o své záhonky, protože je nadšená zahradnice. „Říkala jsem si, takový velký pes, ten mi určitě pošlape všechny moje kytičky. Ale kdepak, je opatrný, ani jednou mi do nich nešlápl. Ten by se tam ani nevyčůral. Je pomalu jako člověk."

 

Máte stejné zkušenosti s dogou? Jsou jezevčíci opravdu takoví tvrdohlaví mezci? Jaké psy máte rádi vy?

Reklama