Když jsem se tak zamýšlela nad tímto tématem a přečetla si vaše reakce pod článkem našeho šéfredaktora Radka Kříže, kde oznamoval témata na další týden, řekla jsem si, že to takhle asi nepůjde. Čištění zubů zvířecích miláčků je téma příliš úzké na to, aby vystačilo na celý den.

A tak jsem se rozhodla, že ho pojmu více ze široka a nazvu prostě. „Zvířecí zuby“. Můžete si pod tím představit cokoliv. Od péče přes fotky zvířecích „úsměvů“ až po zážitky nepříjemné jako je kousnutí.

dogPokud už jste měla promyšlený příběh o tom, jak se pečlivě staráte o chrup svého pejska či kočičky, rozhodně ho neházejte do koše, ale pošlete.  Ráda se s vámi podělím o zkušenosti své.

V počátcích štěněcích jsem byla odhodlaná svému pejskovi zuby čistit, neboť mi pan veterinární lékař sdělil, že někteří pejskové mají sklony k parodontóze a pravidelným čištěním mu můžeme chrup zachránit, a tím vlastně prodloužit jeho život. Nabídku psí zubní pasty jsem s díky odmítla, poněvadž byla drahá a páchla rybinou. Raději budu používat „lidskou“. Zakoupila jsem dětský kartáček, odlovila pejska zpoza gauče a jala se čistit jeho zoubky. Nic příjemného to nebylo ani pro něj, ani pro mě. Pasta pěnila, pes ji polykal, a zřejmě mě z duše nenáviděl. Přiznám se, že jsem tu pravidelnou péči  o chrup svého psa dlouho nevydržela a raději ji svěřila do rukou odborníka. Ten zuby pečlivě vyčistí, přidá jakousi antibakteriální tabletku a je na nějaký čas zase pokoj.

I když je mu už devět let, stále má zuby pevné a zdravé, takže mi snad nějaký rok ještě vydrží.

Pokud se ovšem nedostane do zubů nějaké bojového raťafáka, jak se stalo celkem nedávno. Čtěte ZDE

I co se psích zubů a jejich skusu týče, mám pár zkušeností. Ale na jejich obhajobu musím říct, že to bylo vždycky mou hloupostí, neznalostí a nebezpečně naivní důvěrou. Poprvé, když jsem si jako malá holka chtěla pohladit nebohého vlčáčka, „uvězněného“ v kotci. Chvilku se ta bestie tvářila nevinně a nechala drbat, a pak mě z ničeho nic rafla. Nebylo to nic vážného, jen pár oděrek, ale to mě nepoučilo. Druhá bestie, která se mi pro změnu zakousla do palce, byl roztomilý kokřík. Moje blbost, hladila jsem si ho přes plot.

Od té doby vím, že do psího teritoria se prostě nesahá.

A teď vy, milé ženy-in:

  • Jak jste na tom se zkušenostmi se zvířecími zuby? Už se do vás některé zakously? Proč k tomu došlo?
  • Jakou jste si z takového zážitku odnesla zkušenost?
  • Kouslo vás někdy jiné zvíře než pes? Třeba kočka, králík, had, kůň apod.?
  • Máte doma vlastního psa? Jak se staráte o jeho zuby? Kupujete mu žvýkací pamlsky? Čistíte mu zuby? Sama doma, nebo to raději svěřujete veterináři? Myslíte si, že je to zbytečné?  
  • Napište mi o čemkoliv, co se týká zvířecích zubů.
  • Vyfoťte mi třeba „úsměv“ vašeho zvířecího mazlíčka.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz  

Co můžete získat za příspěvek?

Opalovací mléko SUNRIGHT a zvlhčující sprej na vlasy NU SKIN

CENA

 

Reklama