64353ae6b83a6obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

To ráno odjeli na rodinný nákup a nechtělo se jim zavírat vrata. Ze zahrady jim nikdy nikdo nic neukradl a psa u domu neměli už roky. Ne že by si ho nepřáli. Jen zpočátku nedokázali jiným chlupáčem nahradit svého milovaného kokršpaněla. A pak už na toto téma debatu neotevřeli.Čas od času mě napadlo přivést domů nového čtyřnohého člena rodiny. Ale vždy skončilo u myšlenky,“ říká Slávka. Jaké proto bylo překvapení, když se její přání zhmotnilo. Samo od sebe.

Po návratu z nákupu se nestačili divit. Před vchodovými dveřmi ležel na rohožce pes a vrtěl ocasem. Byl mladý, odrostlé štěně, nejspíš kříženec labradora. Zírali jsme na něj a on se na nás usmíval. Já vím, že to psi asi neumí, ale nám to tak připadalo. Pak se zvedl a běžel nám naproti. Otíral se o nohy, olizoval ruce a synovi podal dokonce packu. To nás rozesmálo. Vypadlo to, jako by se mu představoval,“ vzpomíná Slávka na nevšední zážitek z loňského podzimu.

Tuláka nakrmila, udělala mu pelíšek v garáži a začala pátrat mezi sousedy, komu by mohl patřit. Nikdo ale neměl tušení. Bez úspěchu zůstala i výzva na internetu nebo návštěva veterináře. Zvíře nemělo čip a nikdo se k němu neměl. „Při rodinném hlasování jsme rozhodli jednomyslně. Blacka, tam mu říkáme, si necháme, dokud se o něj někdo nepřihlásí. A pokud ne, zůstane s námi už navždy. A tak to taky dopadlo. I vzhledem k tomu, že byl tehdy dost vyhublý, si myslíme, že ho tu někdo vyhodil,“ soudí Slávka, která je za nového člena domácnosti ráda. A možná víc než ostatní.

„Asi se mi budete smát, ale já v Blackovi vidím svého tatínka, který nás před rokem opustil. Mám pocit, že na mě kouká těma psíma očima úplně stejně. Navíc rád leží na taťkovým oblíbeným místě v domě, zbožňuje jeho zamilované křupky, a když jsem moc smutná, protože mi chybí, položí mi to psisko hlavu na rameno. Jako by věděl, nač myslím, a chtěl mě uklidnit,“ vyjmenovává důvody, které ji k myšlence na reinkarnaci vedou. Ale ať už se jí takto vrátil otec, nebo si vše jen vybájila, nic to nemění na faktu, že je za náhodné, či osudové setkání vděčná.

Zdroj informací: respondentka Slávka

Čtěte také: