Kolikrát už jsem tuhle větu slyšely, nebo dokonce samy vyslovily. A výsledek? Někdy stačí pouhý pohled a naše předsevzetí se rozplyne v prach. Přečtěte si příběh „plešatého“pejska od čtenářky Saturninky

To byl ještě před 2 lety pevný názor mého muže. Jenže muži míní a ženy mění…. Přišlo jaro a na mne přišla touha po mláďátku. Jelikož děti už mám odrostlejší – syn měl tehdy skoro 20 a dcerka čerstvě 11, chtěla jsem nějaké zvířátko. Courala jsem tedy sem tam po netu a koukala na inzeráty se štěňaty, i když jsem věděla, že coby alergik si chlupáče stejně nepořídím. A pak jsem objevila úžasné plemeno pro alergiky – peruánského naháče!! Do té holé vrásčité tvářičky se smutnýma očkama  jsem se zamilovala na první pohled, většina mého okolí však dělala Fuj, jak se ti to může líbit…? Když jsem ukázala poprvé malé peruánky doma, dcerka zajásala, manža se zhrozil. Já ho ale utěšovala: „Neblázni, podívej, jak jsou krásný, plešatý, pomačkaný, úplně jako ty :o)…“

A zabralo to. Uplynulo pár dní a já našla přes internet paní, jejíž fenka měla nahatá štěňátka každým dnem porodit. Slovo dalo slovo a já měla zamluvenou holčičku!!! 31.3.2010 se naše rozmazleňátko narodilo spolu s dalšími deseti sourozenci. A koncem května jsme si ji přivezli z druhého konce republiky domů. Takhle malinká byla, když jsme si ji přivezli – měla 1,8 kg.

pes

Jelikož správný Peruán má mít ouška nahóru, musí se mu vyvazovat, ale naše Majlí to nesnášela, úporně si drbala hlavičku kolem obvazů až do krve, takže my lidi – měkkouši – jsme jí ouška odvázali a má plácačky J.

A tak začalo naše rozmazlování. Zásada „Psa do bytu nikdy“ se s příjezdem štěněte domů změnila na „Psa do postele nikdy!!!“ A co myslíte, kdo byl ten, kdo to naše pomačkané stvořeníčko naučil skákat do hajan a muchlat se do peřin???

Ano, správně, můj muž! Stal se Majlinčiným inkubátorem = jelikož byl doma a do práce nastupoval až za 14 dní po osídlení psího šídla, byl to on, komu usínala na klíně, kdo s ní chodil dopoledne ven a seznamoval ji s okolím, kdo s ní lozil po čtyřech a štěkal a kousal se… Občas ho se smíchem škádlím, že tak, jak šišlá na naši fenku, nešišla ani nevlastní děti J!

pes

Dnes jsou majlí 2 roky, má něco přes 8 kg a je to ďábel a mazel současně. Strašně ráda a velmi rychle běhá a hraje si s psími kamarády. Je veselá a já miluju, když se vrátím z práce a ona mne vítá tak radostně a nekonečně, jako to umí jen pejsek….

pas

Máme ji děsně rádi a rozmazlujem ji, až si někdy říkáme, že bychom chtěli být pes u nás doma….

Pokud jste dočetli až sem, přeju krásný sluníčkový den – haf!

Saturninka

Milá Saturninko, díky za milé počteníčko, ten zmačkaný, plašatý brouček je opravdu nádherný. I když se přiznám, že se mi dřív nazí psi moc nelíbili, dnes jsem změnila názor.

 

 

Reklama