Pattex

PattexZ venku domy často podléhají působení různých klimatických vlivů, jako je déšť, slunce, sníh, kroupy nebo rozdílné teploty. To vše ovlivňuje povrchovou strukturu domu a mohou vznikat praskliny. V interiérech se s nimi nejčastěji setkáváme v momentě starých zdí, nebo naopak novějších, které ještě pracují. Praskliny na stěnách, štěrbiny pod okny nebo okolo dveří není nic hezkého. Proto jsme pro vás připravili jeden tip.

Vybrali jsme si na pomoc výrobek s příhodným názvem Pattex Praskliny, stěny a stropy. Nepatříme zrovna mezi kutily a proto byste u nás takové věci, jako je např. montážní pistole asi těžko hledali a tak jsme to vysvětlovali i obchodníkovi v hobbymarketu. Pochopil hned a nabídl nám opravnou hmotu Pattex, protože je dodávána v natlakované aplikační kartuši, kterou stačí jen odjistit, zmáčknout spoušť a můžete aplikovat. Toto praktické balení jsme uvítali. Doma jsme přistoupili k opravě zodpovědně. Okolí spáry, která byla na spojovací Pattexchodbě, jsme nejdříve očistili, spáru jsme lehce proškrábli. Stačil nám na to silnější hřebík. Nanesli jsme opravnou hmotu, vyhladili jednoduše prstem, očistili okraje a nechali zatuhnout. Následně jsme část stěny přetřeli bílou barvou. Na stěně nyní není vůbec nic vidět. Jen původní barva byla malinko jinak bílá, tak jsme přetřeli celou část.

Takto se dá postupovat jak při menších spárách, ale také při větších. Práce je snadná a rychlá. Nemusíte být přece kutil, abyste takové opravy zvládli sami.

Reklama