Slabá odolnost proti infekcím, zvýšená únava, větší kazivost zubů, žaludeční problémy a u maminek snížená tvorba mléka. To je výčet jen malé části zdravotních problémů, které má za následek už jen mírný nedostatek vitaminu C v těle. A co teprve v případě, že je jeho příjem ještě nižší, a dojde k avitaminóze? Pak přichází chudokrevnost, krvácivost, ztráta zubů, křehkost kostí, žaludeční vředy, sterilita a mnoho dalších potíží. Proto nic neponechte náhodě a dopřejte svému tělu to, co nezbytně potřebuje. Zvláště když je to tak snadné.

A to není vše!

Kromě toho je vitamin C nezbytný například pro pevné cévní stěny, pevný vazivový aparát zubů, tkáňové dýchání, vstřebávání železa, vývoj kostí, zubů i chrupavek či vytváření bílých krvinek. Ještě váháte, zda být v užívání tohoto vitaminu důslednější?

Věděli jste, že:
šípek je jednou z největších zásobáren vitaminu C? Ve 100 gramech této léčivé plodiny se ho nachází celých 200 mg. Naproti tomu ve 100 g citronu ho naleznete jen 40 mg, v pomeranči 50 mg, v kiwi 90 mg, v zelí 49 mg nebo třeba v červeném rybízu 80 mg.

Můžete pravidelně chodit do obchodu pro spoustu čerstvého ovoce a zeleniny, nebo mít každý den po ruce krabičku s doplňky stravy s vitaminem C. Ideální volbou je doplněk stravy se šípky, které mají vysoký obsah vitaminu C, a jsou jeho přírodním zdrojem. Pokud vybíráte vhodný doplněk stravy, může se vám hodit ten s postupným uvolňováním vitaminů.

Reklama

vitaminc