5a797c027e9ebobrazek.pngZ kolekce: Mixing Metals J-LINE by JOLIPA, www.almara-shop.cz

5a799d1bbeff6obrazek.png
Z kolekce: H&M, 399 Kč/ 399 Kč/ 249 Kč

  • Svícny

Svíčky jsou jedním z nejpříjemnějších zdrojů světla, tedy po sluníčku, samozřejmě. Tomu se nic nevyrovná. Představte si romantický večer, bez toho aniž byste zapálila alespoň jednu svíčku. Nejde to, že? Jsou zkrátka specifické a mají své jedinečné kouzlo. Kromě toho, že dodávají chvilkám intimní punc, pozitivně stimulují i naše smysly. Ne nadarmo se používají během masáží či jiných forem relaxací, které mají harmonizovat nejen tělo, ale i ducha. Jenže není svíčka jako svíčka. Zkuste na stolek položit klasickou „čajovku“ a následně ji usadit do designového stojánku. Rozdíl je zřejmý a to nemusíte svíčky ani vidět, stačí zapojit fantazii. Zapomeňte na fádní svícny, dodejte domovu šmrnc díky nápaditým stojanům na svíčky. Mohou být různorodé, nejen tvary, ale i materiály či barvami. Ovšem aktuálním trendem jsou kovové odstíny, jako je zlatá, stříbrná nebo měděná.

5a799c70b0c50obrazek.png
Z kolekce: Cellbes, 1699 Kč/1049 Kč/ 799 Kč/ 699 Cellbes

  • Stolní lampy

V každé domácnosti nalezneme alespoň jednu stolní lampičku. Ty mají dodat místnosti jemné tlumené osvětlení, při kterém si například můžeme číst oblíbenou knížku. Praktická záležitost, kterou lampy jsou, také může mít stylový kabátek. Originálně navržená lampička je ideální ozdobou každého stolku. Takový skvost už nemusíte schovávat někde v koutě, naopak jej ukažte.

5a799e01b2a35obrazek.pngZ kolekce: Ikea

  • Stojací lampy

Stojací lampy šikovně vyplní každý prázdný prostor a jsou atraktivní dekorací. Hodí se především do obývacích pokojů, kde mohou decentním světlem nahradit stolní lampičky. Naleznete je v široké nabídce, ale pokud můžeme poradit, zvolte vždy minimalistické provedení. Je jednoduché, ale zároveň vkusné. Nic s ním nezkazíte, jelikož vhodně koresponduje s různými, i sebe divočejšími styly a nebije tolik do očí. Některé lampy umí vykouzlit i zvláštní efekty, jako je například dokonalé hvězdné nebe nebo pomyslný roj světlušek.

5a799e683d08eobrazek.png5a799e9ca6531obrazek.png
Z kolekce: www.almara-shop.cz

  • Lustry

Časy, kdy každou domácnost zdobily tzv. bodovky, jsou pryč. Pokud je doma ještě máte, pryč s nimi. Aktuálním trendem jsou megalomanské zdobené lustry inspirované secesním či barokním stylem. Mohou být luxusní - křišťálové, jejich napodobeniny či jednodušší varianty, které mají jen několik strohých ramen. K těmto druhům ale musí být uzpůsobený i interiér. Ladí například s těžkými saténovými závěsy, semišovou sedačkou, velurovými tapetami s ornamenty, vyřezávanými dřevěnými stoly atd. Na druhou stranu ale může vkusně doplnit i minimalistické vybavení bytu. Pokud se vám ale přehršle „cinkrlátek“ a vzhled nelíbí, nemusíte zoufat. Vhodným osvětlením může být i originálně řešený kousek ze dřeva, lustr připomínají starou opotřebovanou konvičku, náhražka továrního světla atd. Záleží pouze na vašem dobrém vkusu. Výběr lustru ale rozhodně nepodceňujte. Je pomyslnou třešničkou na dortu v celé místnosti.

Čtěte také:

Uložit

Reklama