Odstraňování chloupků má v historii lidstva již dlouhou a bohatou tradici. Během svého vývoje prošlo několika etapami od kuriozit v podobě depilačních past připravovaných ze sušeného kočičího trusu a arzenu, až po individuální odstraňování chloupků za pomoci prázdných lastur. Ještě stále si myslíte, že se v době epilátorů, žiletek a horkého vosku máme špatně?

 

Odstraňování chloupků v minulosti

První záznamy týkající se odstraňování chloupků pocházejí již z období 4000–3000 let př. n. l., kdy byla využívána velmi primitivní forma depilačního krému. Ten obsahoval například arzen, nehašené vápno, které se dnes přidává do cementu, nebo škrob. Ale to byl skutečně teprve začátek. V Egyptě si díky své vášni pro extravagantní paruky zakládali hlavně na hladce oholených hlavách, ale docházelo také k odstraňování chloupků na ostatních částech těla. Staří Egypťané používali nejen včelí vosk a depilační krémy, ale soudě podle nálezů v hrobkách také břitvy. 17. století přináší pro americké ženy velmi drastickou metodu v podobě spalování chloupků za pomoci polití žíravinou nebo již zmíněné vytrhávání s „moderní“ lasturovou pinzetou. V roce 1762 vynalézá francouzský holič Jean Jacques Perret první „bezpečnou“ žiletku. Koncem 18. století přicházejí lékaři s prvními pokusy s později modernizovanou a dnes stále využívanou elektrolýzu. 

 

Nastolení nového trendu

Móda vždy byla a bude zodpovědná za nastolení nejrůznějších trendů, a to samé platí i v odstraňování chloupků. V roce 1915 se na stránkách časopisu Harper’s Bazaar objevuje fotka modelky ve večerních šatech bez rukávů, odhalující její hladké podpaží. Tento fakt tak podněcuje a startuje stále aktuální trend. Shodou okolností také v tomto roce přichází na trh první žiletka pro ženy určená pro masový prodej. 

 

Vytrhávat, nebo holit? Nabízíme jednoduché srovnání včetně zajímavého časového testu…

 

Vytrhávání – použití epilátoru nebo vosku odstraňuje chloupky z kořínků, a má proto dlouhodobý efekt. Pro použití vosku je nutné mít chloupky alespoň 5 mm dlouhé,  moderní epilátory si poradí již s chloupky v délce 0,5 mm.

·         Výhody: odstranění chloupků s dlouhodobějším efektem až na 4 týdny.

·         Nevýhody: může být bolestivé, ojediněle dochází k zarůstání nových chloupků, některé formy vosků mohou způsobit doma nepořádek.

 

Holení – přichází v mnoha podobách od žiletek, přes depilační krémy, až po elektrické holicí strojky. Depilační krémy fungují na chemické bázi, která v podstatě narušuje strukturu chloupku. Žiletky jsou rychlé a jednoduše použitelné v jakémkoliv stádiu délky chloupků. Stejně tak jsou na tom i elektrické holicí strojky, které jsou na rozdíl od žiletky díky zamezení možného pořezání či poškrábání daleko bezpečnější.

·         Výhody: rychlost, jednoduchost, možné použít téměř při jakékoliv délce chloupků.

·         Nevýhody: rychlé dorůstání chloupků – vydrží pouze několik dní, možnost podráždění pokožky, zvláště u depilačních krémů s chemickým složením, možné pořezání či poškrábání pokožky žiletkou.

 

Časový test:

 

Žiletka

Elektrický strojek

Epilátor

Nohy

Cca. 3 minuty (trvanlivost 1–2 dny)

4 minuty

25 minut (trvanlivost až 4 týdny)

Podpaží

1 minuta 20 vteřin

1 minuta 30 vteřin

6 minut

Oblast třísel

1 minuta 20 vteřin

1 minuta 8 vteřin

6 minut

 

Výsledek: Ano, elektrický strojek a žiletka mohou být na první pohled rychlejší než použití epilátoru, ale v porovnání v délce jednoho měsíce musíte brát ohled na to, že k tomu, abyste měla dokonale hladké nohy, se budete muset holit minimálně 14x, což celkem zabere zhruba 43 minut v porovnání s 25 minutami epilace. A to je téměř dvojnásobná úspora času, nehledě na ušetřené peníze za nové žiletky.

 

A tady je několik současných tipů...


Nejjemnější epilátor s ledem a sonickou masáží s Aloe Vera

Akumulátorový epilátor Philips Satinelle Ice Premium (HP 6517) je novým důmyslným řešením potlačujícím nepříjemný pocit bolesti, a to hned dvakrát. Součástí epilátoru je totiž výkyvná chladicí hlava, která minimalizuje bolest za pomoci ledového efektu. Druhým „zmírňovačem“ je sonický masážní systém s využitím Aloe Vera, který poskytuje vysokofrekvenční masírování právě epilovaného místa. Opět tak dochází k výrazné redukci bolestivého pocitu. To ale není vše. Tento epilátor je akumulátorový, takže nemusíte čas epilace trávit „uvázaná“ u zásuvky. Pro ženy s opravdu citlivou pokožkou, a nejen pro ně, je Satinelle Ice Premium vybaven hypoalergenní keramickou hlavou, která předchází případnému podráždění nebo alergickým reakcím. Pro depilaci velmi citlivých míst nabízí výměnnou holicí hlavu a pro péči mezi jednotlivými epilacemi peelingovou rukavici. Každé balení obsahuje i praktické úložné pouzdro, do kterého je možné vše uložit. Během používání ženy jistě také ocení výběr ze dvou rychlostí, ergonomický tvar strojku, díky kterému epilátor příjemně padne do ruky, ale i fakt, že epilační hlava je jednoduše omyvatelná, čímž usnadňuje a zaručuje lepší hygienu.

 

Rychle a bezpečně, za mokra i za sucha

Elektrický strojek Philips Ladyshave Double Contour (HP 6335) přináší velmi rychlé a účinné oholení i zastřihování, a to i v hůře dostupných místech. Jeho plovoucí holicí hlava je totiž dvojitá, a díky tomu se bez problémů přizpůsobí každé tělesné křivce. Neuniknou jí ani více odolné chloupky. Kromě holicí hlavy je tento strojek vybaven i výsuvným zastřihovačem, který je ideální pro úpravu delších chloupků. To vše bez rizika poškrábání či pořezání. Holicí strojek HP 6335 je akumulátorový, a tak na rozdíl od klasických žiletek nabízí možnost jak mokrého, tak i suchého holení. Dokonale upravené nohy můžete mít tedy nyní opravdu kdykoliv a kdekoliv si vzpomenete. 12 hodin nabíjení vystačí až na 20 minut nepřetržitého používání. Díky své velikosti se bez problémů vejde do kabelky či kosmetické taštičky. Můžete jej tak použít opravdu na poslední chvíli, třeba těsně před odchodem na rande.

 

Nenechte svůj porost ladem, ukažte svou kreativitu a buďte sexy!

Nový Philips Bikini Perfect (HP 6373) je malý, ergonomicky tvarovaný zastřihovač, který nabízí nejen možnost zastřihování, ale také holení a precizní tvarování kontur. Je speciálně určený pro kreativně smýšlející ženy, jež hledají bezpečnou, efektivní, ale hlavně bezbolestnou možnost zastřihování v oblasti třísel. Stříhací jednotka z nerezové oceli s posuvným hřebenem umožňuje zastřižení v několika délkách. Výměnná holicí hlava disponuje hypoalergenní planžetou, čímž minimalizuje případné podráždění pokožky. Bikini Perfect je akumulátorový přístroj, který po nabití vydrží až 35 minut při běžném používání. Odnímatelná stříhací jednotka má bezúdržbové ostří a velmi snadno se čistí za pomoci přiloženého kartáčku.

 

Více na www.philips.cz

Reklama