Proto jsme byly v redakci rády, když jsme mohly testovat pomocníka, který zachytává vlhkost ze vzduchu - Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°. Jak naše testování dopadlo?
5a1c05732ee5bobrazek.jpg

Klára Křížová
Mám dvě místa, kde řeším vlhkost. První je zasklený balkon, který je špatně odizolovaný a v zimě se ve zdech a na oknech sráží velké množství vody a potom domek, který prochází rekonstrukcí. Z nového betonu, omítek se vypařuje voda, takže pokud se pořádně nevyvětrá, je v celém objektu jako v prádelně. Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°, který jsem na testování použila, mne baví. Není nutná baterie, nemusím ho zapojovat do elektriky, voda se váže na speciální tabletu a v nádobce můžu krásně vidět, jak se voda ze vzduchu zachytává. Myslím, že pokud máte vlhkou jednu místnost, hezky vám s odbourání vlhkosti pomůže. Pokud je vlhký celý dům či velké prostory, chce to nejspíš razantnější stavební úpravy. Pro domácí použití je velmi vhodný, u nás na vlhkém zaskleném balkoně je Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° jako „doma“. Občas ho dám i na zem do koupelny, protože v ní nemáme odvětrání ani okno. Můžu ho doporučit.
 
 
Alena Kolaříková
Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° přišlo v ten nejlepší okamžik. Bydlím v relativně novém domě, postaveném před 14 lety. Takže s vlhkostí problém nemám. Stačí jen běžně větrat. Jen před dvěma lety jsme udělali novou dlažbu na terase. A od té doby pomaličku začalo peklo kolem francouzského okna v jídelně. Oba dva rohy začaly šíleně vlhnout, teď už se odlupuje omítka a vypadá to naprosto šíleně. V jednom místě už dokonce začíná plíseň. Pomohlo odstranit dlažbu kolem okna a na jaře nás čeká nová izolace. Jenže co s tou vlhkostí? Zeď dál nevlhne, ale ani nevysychá. Hned jak jsem si přivezla Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°, umístila jsem ho u okna. Jaké bylo mé překvapení, když už na druhý den ráno byla v nádobě modrá tekutina. A zeď je opravdu na omak méně vlhá. Zřejmě to bude běh na dlouhou trať, ale já vydržím. Odstraním omítku a budu pečlivě sušit. Zatím to funguje moc dobře!

Míša Malečková
Ceresit AERO 360 jsem použila v kuchyni, kde optimalizuje vzdušnou vlhkost, zajišťuje vysoký účinek pohlcování vlhkosti a neutralizaci pachu a zabraňuje tvoření plísní.
Pohlcovač ke své činnosti nepotřebuje elektrickou energii. Tableta vydrží poměrně dlouho a výsledky jsou viditelné téměř okamžitě.
S testováním jsem spokojená – konec zamlžených oken v mé kuchyni.
 
 

Jak se chová vlhký vzduch? 
Pokud teplý a vlhký vzduch nemá možnost úniku z uzavřeného prostoru, hromadí se v chladnějších místech, např. u oken, v nevytápěných místnostech a v blízkosti nedostatečně izolovaných stěn.

 
Naše články:Můžete koupit ZDE. https://www.alza.cz/maxi/pohlcovace-vlhkosti-a-pachu/18857630.htm

Více na www.stop-vlhkosti.cz