Předpokládám, že ne každá ví, že termín celulitida vytvořili francouzští lékaři. Označili jím formu tuku, který se ženám ukládá v těle a způsobuje hrudkovitost a dolíčky na stehnech, břiše, hýždích a nadloktích. Celulitida postihuje i ženy štíhlé, a to zejména v období přechodu.

 

Vzniklé celulitidy se zbavíte jen těžko. Mám však pro vás několik účinných rad, jak si s ní poradit.

 

Začněte od jídelníčku

Strava, která obsahuje až 75 % syrových potravin, zabraňuje vzniku a dalšímu tvoření celulitidy. Za velmi vhodné jsou považovány citrusové plody. Lékaři doporučují konzumovat 2-3 kusy denně.

K dalším doporučovaným typům patří:

  • Šťáva z červené řepy (pomáhá játrům štěpit uložené tuky. Doporučovaná dávka je 120 ml denně)
  • Celer (pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu z těla. Jezte ho syrový nebo si připravte čerstvý koktejl ze šťávy červené řepy, celeru a mrkve.)  
  • Salátová okurka (povzbuzuje ledviny k vylučování většího množství odpadních látek. Denně pijte šťávu nebo jezte větší množství okurkového salátu.)
  • Mořské řasy (obsahují minerály, bílkoviny, vitaminy a jod. Pomáhají vyhlazovat kůži a podporují vstřebávaní tuků.)

 

Denně masáž

Povrchová masáž pokožky odstraňuje jedovaté zplodiny přímo z kůže a stimuluje lymfatický systém.

 

Na její provedení používejte kartáč s dlouhou rukojetí a přírodními štětinami nebo třecí rukavice. Masáž provádějte každý den. Ráno jakmile vstanete a pak těsně předtím, než jdete spát. Masírujte celé tělo kromě tváře. Začínejte nejprve jemně, a až si zvyknete, přitlačte silněji.

 

Masážní postup:

 

·         Přejíždějte kůži dlouhými, pevnými tahy. Začněte dole na nohou. Nevynechávejte chodidla! Pak postupujte po nohách vzhůru, vpředu i vzadu.

·         Masírujte paže od dlaní vzhůru. Pokračujte přes ramena, pak masírujte záda a hýždě.

·         Oblast žaludku přejíždějte zvlášť jemně, krouživými tahy ve směru hodinových ručiček. Potom se zaměřte na hruď a krk.

·         Po masáži se osprchujte: 30 vteřin teplou a 30 vteřin studenou vodou. Proceduru zopakujte. Osušte se a udržujte se v teple. 

 

Můžete vyzkoušet i pobyt v sauně nebo sprchování stehen a pánve střídavě teplou a studenou vodou.

 

 

 

 
Reklama